امروز 7 تیر 1396 - ساعت 04:52
واکنش انصار حزب‌الله مشهد :

ورزشگاه رفتن زنان اولویت اول کشور نیست

سرویس سیاسی: آن‌ها با یکدیگر اختلافات مهمی دارند«حمید استاد» مسوول حزب‌الله مشهد و «عبدالمجید محتشم» دبیرکل «انصار حزب‌الله» تهران. می‌گویند با الله‌کرم و حلقه اطراف او اختلاف نظر جدی دارند، «عبدالمجید محتشم» از جدایی «الله‌کرم» از جریان «انصار حزب‌الله» می‌گوید،«حمید استاد» الله‌کرم را به انحصار طلبی متهم می‌کند و به ایسنا می‌گوید «چون خودشان این نام را به‌ثبت رساندند به دنبال انحصارگرایی بودند و معتقدند هرکس که می‌خواهد با آنها کار کند باید تحت نظرشان فعالیت کند.» به‌گفته استاد، الله‌کرم هیچ‌وقت از حزب‌الله نرفت، بلکه به خاطر کارکردهای جدید حزب‌الله و به خاطر اینکه حزب‌الله باید برنامه‌های مختلفی داشته باشد، گروه‌ها و جریان‌های دیگر را به وجود آورد و به آنها ملحق شد. مسوول انصار حزب‌الله مشهد گفته که او همچنان نه‌تنها با الله‌کرم بلکه با تمام جریانات و تشکل‌های حزب‌اللهی سراسر کشور به‌خصوص تهران ارتباط تنگاتنگی دارد. «استاد» معتقد است دبیرکل انصار حزب‌الله تهران تنها مسوول شاخه کوچکی از انصار حزب‌الله است. از سوی دیگر «عبدالمجید محتشم» دبیرکل انصار حزب‌الله هم چندی قبل درباره رابطه خود با الله‌کرم گفته‌ بود: «او اکنون کارهای دیگری دارد. اختلاف فکری باعث جدایی نشد. ما یک تفکر بسته‌بندی‌شده و متمایزی نداشتیم. حزب‌اللهی آن چیزی است که رهبری، امام(ره) و قرآن می‌گوید. ما سر بحث ولایت با اصول انقلاب جمع شدیم و کسانی که بودند و رفتند نیز این را می‌گویند و خلاف این را نگفتند و اینها جزو امهات مشترک ما بوده است. مثلا آقای ده‌نمکی نیز از انصار رفتند، من حرف متعارضی با آن هدف اولیه از ایشان نشنیدم؛ گرچه اکنون جنس فعالیت ایشان هنری و فرهنگی است، ولی کاری نکردند که ما بگوییم پشت کردند. گرچه برخی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب گفتند که فلانی که یک زمانی در مقابل سینما تجمع می‌کرد، امروز خودش فیلمسازی می‌کند و کارگردانی می‌کند. به نظر ما قالب در این مسایل مهم نیست، بلکه محتوا مهم است البته تضمینی وجود ندارد که ما در آینده کج نرویم، ولی تا به حال بحمدالله کسانی که رفته و مانده‌اند تعارض فکری نداشتند حداقل خود من چیزی غیراز این ندیدم، مثلا آقای الله‌کرم دیگر در جمع ما نیست، ولی دغدغه‌های ما را دارد. حالا اختلافات فکری و اختلاف نظرها یاران انصار حزب‌الله بیش از گذشته نمود پیدا کرده است، و آخرین آن مربوط به حضور یا عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها است

انصار حزب‌الله مشهد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که حضور یا عدم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اولویت کشور نیست ولی این حضور باید با رعایت موازین شرعی و قانونی همراه باشد. در این بیانیه آمده است از آنجایی که امام خامنه‌ای اخیرا مسئولیت خطیری را موسوم به «آتش به اختیار» بودن، بر ذمه انقلابیون گذاشته‌اند، امت حزب‌الله باید با اولویت‌بندی مسائل کشور به گونه‌ای عمل کند که اولا مدیریت منابع محدود به درستی صورت بگیرد و ثانیا مسائل مهم فدای مسائل غیر مهم نشوند. از این رو در مورد حضورت زنان در ورزشگاه ذکر چند مورد لازم به نظر می‌رسد:

1 - اساسا امت حزب الله با اصل حضور زنان در عرصه‌های گوناگون اجتماعی نه تنها مخالفتی نداشته بلکه طبق نظر مقام عظمای ولایت حضور موثر زنان در عرصه را باعث پیشرفت می‌داند.

2 - موضوع حضور یا عدم حضور زنان در ورزشگاه را اولویت اول کشور در مسیر پیشرفت نمی‌داند ولی قویا بر این باور است که بایستی این حضور نیز همچون دیگر مسائل اجتماعی مبتنی بر موازین شرعی و قانونی صورت پذیرد.

3 - پیشنهاد انصار حزب‌الله برای حل این مسئله ارائه لایحه توسط معاونت زنان رییس جمهور برای حضور زنان در ورزشگاه است تا در مجلس تصویب و پس از عبور از فیلتر شورای نگهبان با رعایت موازین شرعی و قانونی انجام پذیرد.