امروز 7 تیر 1396 - ساعت 04:54

اخبار کوتاه:

جابجایی وزرا خیلی مشکلی را حل نمی‌کند

ایسنا: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:روحانی باید از نیروهای جوان، تازه نفس و پا به رکاب در کابینه دولت دوازدهم استفاده کند. ابوالفضل شکوری درباره نحوه چینش کابینه دولت دوازدهم اظهار کرد: جابجایی وزرا خیلی مشکلی را حل نمی‌کند، بنابراین باید دنبال نیروهای تازه نفس باشیم. به طور مثال وزیری که در وزارت صنایع است را اگر به وزارت دیگری منسوب کنند مشکلی را حل نمی‌کند. وزرای دولت یازدهم که سن بالاتری دارند و خسته شده‌اند را می‌توان به عنوان مشاور به کار گرفت. وی در ادامه خاطر نشان کرد: باید از انتخاب‌های سفارشی اجتناب کرد و اصل را بر شایسته‌سالاری گذاشت. در انتخابات گذشته دیده‌ایم که برخی افراد با سفارش وارد لیست شده‌اند و در مقابل افراد شایسته به لیست راه نیافتند. از سویی افرادی باید وارد کابینه شوند که همسو با دولت و رییس‌جمهور باشند. متاسفانه افرادی در دولت یازدهم با شعار اعتدال به کابینه راه یافتند اما هیچ همگرایی و همسویی با دولت و خواسته‌های مردم نداشتند.

 

عدم منع قانونی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها

ایلنا: نایب‌رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که هیچ منع قانونی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها وجود ندارد، تاکید کرد که زنان تا همین ۳ سال پیش بدون هیچ مشکلی وارد ورزشگاه‌ها می‌شدند و با بیان این‌که نظرات همه نهادهای فرهنگی، مذهبی و سیاسی دریافت شده است، گفت: بنابر قانون ورود به ورزشگاه‌ها حق زنان است. طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی با اشاره به انتشار بیانیه شورای مرکزی حزب‌الله و جمع‌‌آوری امضای دانشجویان حزب‌اللهی برای جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها اعلام کرد: باتوجه به این‌که مجلس هم‌اکنون در تعطیلات به‌سر می‌برد و نمایندگان برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه به شهرستان‌ها رفته‌اند، کمیسیون فرهنگی در این رابطه موضع‌گیری یا تصمیم‌گیری خاصی انجام نداده است. او با این حال، با تاکید بر این‌که از ابتدا در جریان مساله‌ ورود زنان به ورزشگاه‌ها بوده است، گفت: جلسات متعددی به‌عنوان نایب رییس فراکسیون زنان و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با وزارت ورزش و جوانان برگزار کردیم و این درحالی است که هیچ منع قانونی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها وجود ندارد.

 

تخریب‌ها علیه دولت روحانی منصفانه نیست

ایرنا: عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تخریب‌ها علیه دولت روحانی منصفانه نیست، گفت: مخالفان و منتقدان هم به جای تخریب به میدان آمده و به کمک دولت بیایند. محمدرضا بادامچی با انتقاد از برخی جریان سازی‌ها علیه دولت روحانی، تصریح کرد: دولت آقای روحانی در مقطعی روی کار آمد که کشور در شرایط بسیار بدی بود، وی توانست بسیاری از انحرافات مسیر را تغییر دهد و بسیاری از گرفتاری‌ها را حل کند. وی با تاکید بر این که دولت آقای روحانی تمام تلاش‌هایش را برای بهبهود شرایط کشور به کار برد، یادآورشد: هم اکنون شاهدیم که هنوز دولت دوازدهم شروع نشده دوباره یکسری شروع به تخریب دولت و آقای روحانی کردند که این واقعا منصفانه نیست. نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: ما در مقطع حساس خارجی و شرایط پیچیده داخلی قرار داریم و باید در این شرایط به دولت کمک کنیم اگر برای ارزش کشور قائل هستیم باید کمک کنیم.

 

اطلاعیه دفتر معاون اول

رییس جمهوری

ایسنا: درپی انتشار مطلبی مجعول به همراه عکس در حساب توئیتر غیرواقعی و جعلی به نشانی Dr_Ejahangiri@ و باز نشر آن در یکی از نشریات و انتساب آن به اسحاق جهانگیری، دفتر معاون اول رییس جمهور از رسانه‌ها و کاربران فعال در فضای مجازی خواست تا برای بازنشر و انتشار مطالب به آدرس‌های صحیح و رسمی متعلق به وی در توییتر، اینستاگرام و تلگرام مراجعه کنند. متن اطلاعیه دفتر معاون اول رییس جمهور به این شرح است: «در پی انتشار مطلبی مجعول به همراه عکس در حساب توئیتر غیرواقعی و جعلی به آدرس Dr_Ejahangiri@ و باز نشر آن در یکی از نشریات و انتساب آن به جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول محترم رییس جمهور، همآن‌طوری که پیشتر نیز به اطلاع مردم بزرگوار و شریف ایران و علاقمندان جناب آقای دکتر جهانگیری رسید، تاکید می‌شود: حساب توئیتری مذکور هیچگونه تعلق و ارتباطی با معاون اول محترم رییس جمهور ندارد و به جز حساب توئیتر، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام رسمی ایشان به آدرس‌های به شرح زیر، سایر حساب‌ها، صفحات و کانال‌ها در فضای مجازی به هیچ عنوان متعلق به معاون اول محترم رییس جمهور نیست.»