امروز 7 تیر 1396 - ساعت 04:54

هنرمندان بین‌الملل جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، حملات تروریستی تهران را محکوم کردند

مهمانان، هنرمندان و شرکت‌کنندگان بین‌المللی سی‌امین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان حملات تروریستی هفته گذشته در تهران را محکوم کردند. بخشی از هنرمندان، فیلمسازان و شرکت‌کنندگان از کشورهاى اروپایى، آسیایى و آمریکایى طی ارسال پیام‌هایی جداگانه به دبیرخانه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، اقدامات تروریستی کور و خصمانه هفته گذشته در ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) در تهران را محکوم کرده و مراتب همدردی خود را با افراد داغدیده در این دو حادثه تروریستی اعلام کردند.  نمایندگان فیلم‌های کشورهای آلمان، ایالات متحده آمریکا، چین، فرانسه، نروژ و هلند در پیام هایى جداگانه به حوادث تروریستی تهران واکنش نشان دادند و با مردم و کودکان ایران ابراز همدردی کردند که در ادامه پیام‌هاى این هنرمندان را مى خوانید.

 رامونا سِر، پخش کننده فیلم (معجزه کوهستان) از کشور آلمان: آن چیز که در اخبار درباره حوادث تروریستی تهران شنیدیم، فاجعه‌آمیز و دردناک است. آرزوی امنیت برای شما و دوستان‌تان و مردم ایران دارم.

 کوین اریکسون، کارگردان فیلم (گام بعد) از کشور ایالات متحده آمریکا: اخبار تهران بسیار من را ناراحت کرد و امیدوارم دیگر از این اخبار نشنوم.  

سانتور جیال تهیه کننده فیلم (رودخانه) از کشور چین: اخبار بدی شنیدم. دوباره ترور... با شما و مردم‌تان ابراز همدردی می‌کنم.

 لوئیک برویر، کارگردان فیلم (در قفس) از کشور فرانسه: در تهران چه خبره؟ این خیلی اتفاق اذیت کننده ای است. امیدوارم در امنیت بمانید.

 پِدِر همدل، کارگردان فیلم (خاکستری کوچیکه پر سر و صدا) از کشور نروژ: حملات تهران دلخراش کننده است. برای قربانیان متاسف شدم.

 نیکول ون کیلِسدونک، کارگردان فیلم (روزی که پدرم شاخ و برگ در آورد) از کشور هلند: در تروریسم هیچ افتخاری نیست. برای این حوادث وحشتناک متاسفم. سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از 9 تا 15 تیر در اصفهان برگزار می‌شود.