امروز 7 تیر 1396 - ساعت 04:54

تاکید حیدریان بر نهضت تولید محتوا در شبکه نمایش خانگی

ایسنا : رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: ماموریت مهم مدیرعامل جدید موسسه رسانه‌های تصویری، به سامان رساندن نهضت تولید محتوا در شبکه نمایش خانگی و ترسیم افق‌های بلند پیش روی موسسه در قالب یک برنامه مدون ۴ ساله و اجرایی کردن آن است.

حیدریان در این جلسه با تقدیر از زحمات ابطحی در مدیریت موسسه رسانه‌های تصویری گفت: در جلسه‌ هفته گذشته، در محل سازمان سینمایی که احکام جدید ابلاغ شد، دلایل و فلسفه جابه جایی مدیران را توضیح دادم و آقای ابطحی نیز براساس ماموریت‌های جدیدی که برای موسسه رسانه‌های تصویری در نظر گرفته شده از این پس در بخش دیگری به ما یاری خواهند رساند. وی افزود: براساس ماموریت‎‌ها و انتظارات جدید آقای مهدی یزدانی که پیش از این دوره موفقی را در موسسه داشته‌اند، می‌توانند سریع‌تر و بهتر به اهداف مورد نظر برسند و از طرف دیگر براساس نیاز سازمان و توانمندی‌هایی که آقای دکتر ابطحی دارند، ایشان به عنوان مشاور به ما کمک خواهند کرد.

رییس سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری ادامه داد: ارزیابی بنده از مدیریت آقای ابطحی به عنوان فردی که سال‌ها سابقه مدیریت فرهنگی دارند و دوره پرتلاش و موفقی را در رسانه‌های تصویری پشت سرگذاشتند که توانستند ماموریت‌های محوله را به سرانجام برسانند. بحث VOD و سینمای سیار در دوره مدیریت ایشان به سرانجام رسید و آقای یزدانی نیز به دلیل سابقه قبلی مدیریت در موسسه رسانه‌هایی تصویری و بنیاد سینمایی فارابی و این اواخر حضور موثرشان در جشنواره جهانی فیلم فجر و آشنایی با مدیریت فرهنگی باید تلاش کنند تا سهم دست‌اندرکاران نمایش خانگی از این حوزه بیشتر شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: آقای ابطحی تا روز آخر، عملکردشان با دغدغه و در راستای حفاظت از منافع دست‌اندرکاران حوزه نمایش خانگی بود و دائما ضرورت حفظ سرمایه و منافع را متذکر بودند و ضروری است تا ما با ذکر همین منافع کمک کنیم تا حیات سینما طبیعی شود و در حوزه نمایش خانگی نیز در راستای نهضت تولید محتوا، حرکتی جدید آغاز شود.

وی افزود: علاوه بر ماموریت‌های قبلی، ماموریت مهم آقای یزدانی در دوره جدید به سامان رساندن نهضت تولید محتوا در شبکه نمایش خانگی و ترسیم افق‌های بلند پیش روی موسسه در قالب یک برنامه مدون ۴ ساله و اجرایی کردن آن است.

در ادامه این مراسم دکتر مصطفی ابطحی با اشاره به همکاری ۴ ساله خود با سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری، اظهار داشت:در تمام مدتی که در سازمان سینمایی مشغول فعالیت بودم تلاش کردم تا فهم درستی از ماموریت‌ها، انجام و اجرای خوب ماموریت‌ و رساندن مسئولیت به وضعیت مطلوب را در دستور کار قرار دهیم. سینما فقط فیلم نیست بلکه سینما، هنر اقتصاد فرهنگ صنعت و رسانه است و سعی کردیم در موسسه‌های تصویری نیز در زمینه‌هایی در حد توان کمک کنیم.

وی افزود: با توجه به تجاربی که در وزارت کشور و دانشگاه در ارتباط با اقتصاد داشتم، تلاش کردیم گام‌های خوبی در این حوزه برداریم. که در این دوره کوتاه حضور ما در موسسه رسانه‌های تصویری دو حرکت به انجام و فرجام رسید. یکی به سرانجام رساندن بحث VOD بود که امروز بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مشترک فعال این سامانه هستند و امیدوارم با تلاش آقای یزدانی این رقم به ۱۲ تا ۱۳ میلیون نفر برسد و حرکت دوم هم راه‌‎اندازی سینمای سیار در شهرهای فاقد سینما بود که توانست موج جدیدی را در بین مخاطبان به راه بیندازد.