امروز 7 تیر 1396 - ساعت 04:55

تهران

تجمع کارکنان مترو تهران در اعتراض به مدیریت این شرکت

ایلنا: جمعی از کارکنان شرکت بهره‌برداری مترو تهران دیروز در اعتراض به عملکرد این شرکت تجمع کردند.

مشخص شدن وضعیت فیش‌های حقوقی، واریز به موقع اقساط کسر شده از فیش حقوقی توسط بانک، درخواست برای اعمال شدن حق سختی کار که به گفته آنها به اکثر واحدهای مترو به صورت قانونی باید تعلق بگیرد و برقراری حق کمک هزینه مسکن از خواسته‌های تجمع کنندگان بود.

تجمع‌کنندگان نسبت به عملکرد «محمد احمدی بافنده» مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و نیز آنچه سکوت شورای شهر در قبال حق ضایع شده خود می‌خواندند، شعارهایی سر دادند.

«احمدی بافنده، پول ما را پس بده»، «سکوت شورای شهر، خیانت است به ملت» و «حق خوری، خیانت؛ لعنت به این ریاست» از جمله شعارهای معترضان به عملکرد شرکت بهره‌برداری مترو تهران بود.

معترضان در فراخوانی که پیشتر برای این تجمع صادر کرده بودند، اقدام خود را فارغ از هرگونه اقدام سیاسی عنوان کردند. آنها اعلام کردند که این تجمع هرگز همسو با بدخواهان ایران اسلامی عزیزمان نخواهند بود و از جان و دل کشور و شهر تهران را دوست دارند.

 

احداث استخر در منازل

منع قانونی ندارد

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: احداث استخر از نظر ما منع قانونی ندارد اما استفاده از آب شرب برای پر کردن آن بدون تردید منع قانونی دارد.

پژمان پشمچی زاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به موضوع قانونی بودن ساخت و ساز استخر در منازل مسکونی شهر تهران، اظهار داشت: استخر سازه‌ی غیر مجازی نیست اما برای ساخت آن باید نقشه‌ها به درستی اجرایی شوند.

وی با بیان اینکه طراحی و ساخت استخر باید در فضایی مجاز باشد، افزود: احداث استخر از نظر ما منع قانونی ندارد اما استفاده از آب شرب برای پر کردن آن بدون تردید منع قانونی دارد. معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: نظارت بر این موضوع باید مورد توجه شرکت آب و فاضلاب باشد و پیگیری لازم را برای عدم استفاده از آب شرب در دستور کار خود قرار دهد.

 

خدمات رسانی ۲۵۰۰ اتوبوس در روز جهانی قدس

همبستگی: معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس خبر داد.

مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب به اهم برنامه‌های شهرداری تهران برای برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس پرداخت و گفت: ستاد برگزاری مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرداری تهران با هفت کمیته (کمیته ارزیابی، کمیته نگهداشت، کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیطی، کمیته حمل و نقل و ترافیک، کمیته ایمنی و بحران، کمیته درمان، کمیته امور مناطق و رفع سد معبر) و ۲۷ کارگروه فعالیت خود را آغاز کرده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که پاکسازی و انجام رفت و روب مسیرهای منتهی به مراسم قبل، حین و بعد از مراسم توسط سازمان مدیریت پسماند انجام می‌شود، گفت: پاکسازی و نظافت محدوده خیابان انقلاب و دانشگاه تهران و در همین راستا محدوده اطراف مصلی به چهار پهنه تقسیم بندی شده است و ناظرین سازمان مدیریت پسماند در دو بخش نظافت و پاکیزه‌سازی مکانیزاسیون خدمات شهری و جمع‌آوری پسماند خشک در پهنه‌ها انجام وظیفه خواهند نمود.

معاون شهردار تهران با بیان این که برای تسهیل در تردد و جابجایی شهروندان عزیز از تمامی مدل‌های حمل و نقل عمومی برای خدمات رسانی استفاده خواهد شد، گفت: شرکت واحد اتوبوسرانی با تامین اتوبوس‌های مورد نیاز در سطح شهر تهران به شرکت‌کنندگان راهپیمایی روز قدس خدمات‌رسانی می‌کند و در همین راستا ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس دو کابین و تک کابین به محل‌های تعیین شده اعزام و تعدادی نیز دپو می‌شوند که از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز جمعه به جابجایی شهروندان عزیز می‌پردازند.

یزدانی ادامه داد: شرکت مترو نیز به جابجایی رایگان شرکت کنندگان از سطح شهر تهران از ابتدا تا پایان مراسم می‌پردازد. شایان ذکر است کلیه تاکسی‌های ون و واحدهای کنترل و نظارت مجهز به کپسول اطفاء حریق می‌باشند.

به گفته یزدانی هماهنگی‌ها و تمهیدات لازم با پلیس راهور تهران بزرگ در ارائه مسیرهای طرح‌های ترافیکی و اطلاع‌رسانی به ساکنین اطراف دانشگاه تهران جهت تدابیر ترافیکی انجام شده است.