امروز 7 تیر 1396 - ساعت 04:55

خبر

تهران 4 درجه گرم‌تر می‌شود

اداره کل هواشناسی استان تهران از افزایش 4 درجه‌ای دمای هوای پایتخت طی 48 ساعت آینده خبر داد. برهمین اساس دمای هوای تهران در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه به ترتیب (25، 35)، (27، 37) و (28، 39) درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.

دراین گزارش و براساس بررسی و تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی 3 روز آینده صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی شده که از فردا در برخی ساعات شاهد افزایش ابر در ارتفاعات استان خواهیم بود. ورامین با 37درجه سانتی‌گراد و فیروزکوه با 9درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان در 24 ساعت گذشته بودند.

 

راه‌اندازی بازارچه برای مددجویان کمیته امداد در مترو

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تهران گفت: بیش از ۲۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران در سال گذشته با اعتبار حدود ۴۰ میلیارد تومان ایجاد شد.

امیر عذیری با بیان اینکه حرکت در مسیر توانمند‌سازی و رفع وابستگی مددجویان تحت حمایت مهم‌ترین اولویت کمیته امداد است اظهار کرد: بازارچه عرضه تولیدات خودکفایی زنان سرپرست خانوار با هدف معرفی و فروش دستاوردهای تولیدی خانواده‌های تحت حمایت به مدت یک هفته میزبان بازدیدکنندگان است.

وی افزود: این خانواده‌ها با دریافت تسهیلات از بانک‌های عامل و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان تهران توانسته‌اند علاوه بر رسیدن به خودکفایی شرایط اشتغال را برای دیگر افراد نیز فراهم کنند.

عذیری به ایجاد بیش از دو هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در سال گذشته با اعتبار حدود ۴۰ میلیارد تومان اشاره و تصریح کرد : ۹۳ درصد از این مشاغل در شهرها و مابقی در روستاها ایجاد شده است.

غرفه‌های بازارچه محصولات خودکفایی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان تهران شامل پوشاک، وسایل تزیینی، صنایع دستی، گل و گیاه و غیره است که با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی متروی تهران به مدت یک هفته از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۹/۳۰ دایر است.

 

کاغذ باطله بدهید

لوازم التحریر بگیرید

همبستگی : شهردار منطقه 7 از اجرای طرح جمع‌آوری کاغذهای باطله و ارائه لوازم‌التحریر در ازای آن در این منطقه در راستای تحقق طرح آسمان آبی زمین پاک خبر داد.

سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: با اجرای این طرح؛ کودکان به صورت عملی با مبحث تفکیک پسماند و مسایل بازیافت آشنا شده و مشارکت در مسایل شهری را تمرین می‌کنند. وی تصریح کرد: طرح جمع‌آوری کاغذ و کتاب‌های غیرقابل استفاده به همت اداره بازیافت منطقه اجرا می‌شود و مقرر است این طرح از 10تا 14 تیرماه در تمامی 14 جایگاه بازیافت منطقه اجرا شود.

به گفته شهردار منطقه 7، اداره بازیافت منطقه در طی سال تحصیلی با اجرای برنامه‌های مختلف آموزشی و هنری بازیافت در مدارس؛ ضمن ارائه آموزش‌های لازم و فرهنگسازی در این زمینه، کودکان و نوجوانان را برای مشارکت و همکاری با مدیریت شهری تشویق می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به جمع‌آوری ماهانه بیش از هزار و 500 تن پسماند خشک در سطح این منطقه، خاطرنشان کرد: جلب مشارکت شهروندان برای اجرای طرح تفکیک پسماند در مبدا و لزوم تعیین اولویت گروه‌های هدف به منظور اجرای بهینه و پیشبرد امور و ارائه خدمات متقابل از جمله موارد ضروری است که باید در راس اقدامات قرار گیرد.

طلوعی یادآور شد: با مراجعه کارشناسان اداره مدیریت پسماند به درب منازل شهروندان سطح منطقه، ضمن آموزش چهره به چهره توانستیم میزان جمع‌آوری پسماند خشک را در این منطقه به رقم قابل توجهی افزایش دهیم.