امروز 7 تیر 1396 - ساعت 04:56

جامعه

محکومیت 280 میلیون ریالی قاچاق تجهیزات دندانپزشکی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم از تعزیر 280 میلیون ریالی عامل قاچاق تجهیزات پزشکی خبر داد.

مهدی ریاضی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم گفت: در اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گزارش پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به این اداره کل، ماموران این یگان در محورهای مواصلاتی استان به یک دستگاه خودروی سواری مظنون شدند.

وی گفت: در بازرسی از آن خودرو 288 پک لوازم دندانپزشکی کشف و توقیف شد.

ریاضی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم ارائه مدارک لازم، شعبه رسیدگی کننده به پرونده حکم به ضبط محموله مکشوفه و پرداخت 282میلیون و 338 هزار ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت صادر کرد.

 

تولید فرش دستباف

توسط مددجویان کمیته امداد

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به تشریح طرح‌های اجرا شده در حوزه صنایع دستی، فرش و گلیم توسط مددجویان کمیته امداد پرداخت.

منوچهر رزمجو، قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اهمیت توسعه مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی و تاثیر آن در اقتصاد و فرهنگ کشور گفت: طرحهای صنایع دستی در محیط خانه و کارگاه‌های کوچک قابل اجرا هستند و به عنوان طرح‌های زودبازده منجر به ایجاد ارزش افزوده و همچنین این طرح‌ها به دلیل ذوق و هنر ایرانی، تنوع و جذب توریست و توسعه بوم گردی در مناطق مختلف می‌شوند و بر همین اساس به اقتصاد خانواده‌ها و تولید ناخالص ملی کمک شایانی می‌کند.

رزمجو با اشاره به طرح‌های ایجاد شده یادآور شد: حدود ۷۰هزار طرح صنایع دستی و فرش و گلیم در کمیته امداد تحت نظارت است که ۱۶ درصد طرح‌های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد است و این طرح‌ها شامل بافته‌های داری، قالی، جاجیم، انواع رودوزی، سفال، چرم، قلم زنی، میناکاری، پیکرتراشی، بامبو بافی، فیروزه کوبی است که متناسب با شرایط جغرافیایی هر منطقه و توانایی، مهارت و علاقه مددجویان شناسایی و اجرا شده است. قائم مقام معاون اشتغال ادامه داد: در سال گذشته ۱۲۰هزار متر مربع فرش، گلیم و جاجیم به ارزش بالغ بر ۱۰۰میلیارد تومان توسط مددجویان تولید شده است که بیش از ۸۰درصد آن توسط خود مددجویان و شبکه‌های فروش استانی انجام شده است که حدود ۲۰درصد آن از طریق شرکت توسعه تجارت مجتمع اقتصادی به فروش رسیده است.

 

اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات محیط زیستی

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از اختصاص شعبه ویژه رسیدگی‌کننده به تخلفات و جرایم محیط زیستی در کرمانشاه خبر داد و گفت: موضوع محیط زیست اکنون به یک دغدغه ملی تبدیل شده؛ چرا که مردم خود شاهد بودند بی‌توجهی به محیط زیست می‌تواند چه آسیب‌های فردی و اجتماعی را به دنبال داشته باشد. محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه ادامه داد: در سال گذشته بحرانی که در استان‌های جنوبی بوجود آمد تا حد بسیار زیادی مردم را دچار سختی کرد و اکنون همه می‌دانند موضوع ریزگردها عرصه را به مردم تنگ می‌کند؛ لذا اهتمام جدی در فرهنگ‌سازی و توجه به محیط زیست باید تقویت شود.