امروز 28 خرداد 1397 - ساعت 13:12

حادثه

کشتی مسافربری خط کیش چارک غرق شد

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش علت غرق شدن کشتی مسافربری دنا 110 را آبگرفتگی موتورخانه اعلام کرد و افزود : این حادثه تلفات جانی به همراه نداشت.

احمد شهریاری دیروز در گفت‌وگو با ایرنا در مورد جزئیات حادثه رخ داده برای کشتی مسافربری دنا 110 گفت: این حادثه صبح یکشنبه به دلیل آب گرفتگی کشتی در اسکله روبه روی بندر کیش رخ داده و سبب نیمه غرق شدن کشتی شده است.

وی اظهار کرد: پس از اعلام کاپیتان کشتی به برج کنترل؛ نیروهای سازمان بنادر و بندرگاه در محل حضور پیدا کردند و اقدامات لازم را انجام دادند.

شهریاری با بیان اینکه 8 نفر خدمه داخل کشتی بودند که همه نجات یافتند اظهار کرد: در این حادثه هیچ تلفات جانی نداشتیم و مسافری داخل کشتی نبود.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش اظهار کرد: بررسی‌ها در حال انجام است و گروهی برای شناورسازی و بازگرداندن آن به حالت اولیه با مالک کشتی مذاکره کرده وقرار داد بسته‌اند.

کشتی مسافر بری دنا با ظرفیت 185 تا 220 مسافر در خط کیش چارک و بالعکس و همچنین برای برنامه‌های شبانه فعالیت می‌کرد.

 

آخرین وضعیت پرونده اسیدپاشی جنوب تهران

قاضی شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران گفت: هنوز نظریه پزشکی قانونی در رابطه با میزان صدمات مصدومان پرونده اسیدپاشی به 14 تن از شهروندان تهرانی اعلام نشده است.

قاضی دشتبان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت پرونده اسیدپاشی در خیابان‌ فداییان اسلام، گفت: همان‌طور که پیش از این نیز اعلام شد عامل اسیدپاشی دستگیر شده است و تحقیقات در این پرونده همچنان ادامه دارد. قاضی رسیدگی کننده به پرونده اسیدپاشی به 14 تن از شهروندان تهرانی اضافه کرد: هنوز نظریه پزشکی قانونی در رابطه با میزان صدمات مصدومان پرونده اسیدپاشی به ما اعلام نشده و به دست‌مان نرسیده است.

بر اساس این گزارش، قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران روز پنجشنبه‌ - 18 خرداد ماه - به ایسنا گفته بود که این حادثه کاملا شخصی بوده است.

بنا به گفته پیرحسین کولیوند، ‌سرپرست اورژانس کشور، در ساعت ۱:۲۲ بامداد روز پنجشنبه‌ - 18 خرداد - یک مورد حادثه اسیدپاشی گزارش شد که در پی این حادثه نیروهای اورژانس به محل اعزام شدند و 14مصدوم این حادثه به بیمارستان اعزام شدند.

 

انگیزه اسیدپاشی شاهرود مشخص شد

فرماندهی انتظامی استان سمنان از دستگیری متهم اصلی اسید پاشی شنبه در یکی از روستاهای شهرستان شاهرود خبرداد.

سردار روح‌الامین قاسمی، فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری متهم اصلی اسید پاشی در روستای قلعه آقاعبدلله شاهرود خبرداد و با اشاره به تشریح این خبر اظهار کرد: داماد این خانواده به علت اختلاف خانوادگی که با خانواده همسرش داشت با اجیر کردن یک مرد ۲۴ ساله و دادن یک مبلغ جزیی به وی، او را مجاب به این کار کرده بود.

وی افزود: این مرد جوان ظهر روز گذشته در یک عملیات پلیسی در منزلش بازداشت و به مقر پلیس برده شد.

به گزارش ایسنا، روز گذشته فردی ناشناس با حضور در منزل مردی ۷۸ ساله ظرفی با مقداری اسید روی دختر و همسر وی ریخته و متواری شد. در این حادثه همسر ۷۰ ساله شاکی از ناحیه دست و دختر ۳۲ ساله‌اش از ناحیه صورت و سایر اعضای بدن مجروح و به بیمارستان امام حسین شاهرود منتقل شدند.

به گفته این مسئول انتظامی، با توجه به حساسیت موضوع در همان دقایق ابتدایی حادثه تیم ویژه‌ای از کارآگان پلیس آگاهی مسئولیت رسیدگی به این پرونده و دستگیری متهم را به عهده گرفتند. در ادامه پلیس، مردی جوان با عنوان مظنون اصلی پرونده، دستگیر کرد. بازجویی‌های تخصصی پلیس از وی نشان داد که این فرد اجیرشده داماد خانواده بوده است.