امروز 7 تیر 1396 - ساعت 04:57

اخبار کوتاه:

آخرین وضعیت نوزاد

24 انگشتی

شورای مشارکت‌های مردمی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد از نوزاد 24 انگشتی که 24 خرداد ماه در بیمارستان علامه بهلول این شهر به دنیا آمد، برای تامین هزینه‌های عمل جراحی و بیماری قلبی احتمالی این نوزاد اعلام آمادگی کرد.

غلامرضا عباسی اظهار کرد: کلیه هزینه‌های عمل جراحی نوزاد توسط گروه «حمایت از بیماران میزبانان خورشید» پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: پیرو انتشار فیلم نوزاد تازه متولد شده گنابادی با انگشتان اضافی،خیرین گروه میزبانان خورشید کلیه هزینه‌های عمل جراحی برای برگشت به حالت طبیعی دست و پای این نوزاد را تقبل کرده اند.

عباسی با اشاره به اینکه این بیمار به دلیل نداشتن هزینه‌های درمان از پیگیری درمان منصرف شده بود، افزود: طی تماس تلفنی با پدر نوزاد از ایشان دعوت شد تا برای پیگیری و ادامه درمان و حمایت گروه میزبانان خورشید به دفتر مشارکت‌های مردمی (گروه میزبانان خورشید) بیمارستان امام رضا (ع) مراجعه کند تا تحت نظر متخصصین ارتوپدی و قلب نوزادان اقدامات درمانی صورت گیرد.

 

کلاهبرداری با تاسیس قرض‌الحسنه محلی

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر از دستگیری فردی که با تاسیس یک قرض‌الحسنه محلی مبلغ سه میلیارد ریالی از شهروندان کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ رجبعلی مختاری اظهار کرد: در پی شکایت چندین نفر مبنی بر اینکه در یک قرض‌الحسنه محلی اقدام به افتتاح حساب به منظور دریافت تسهیلات کرده‌اند اما مدیر پس از برداشت وجوه متواری شده است بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان شاهین شهر قرار گرفت و در نهایت محل اختفای فرد کلاهبردار کشف و او دستگیر شد. این فرد یک سال در شهرستان شاهین شهر فعالیت می‌کرد و اعتماد مشتریان را به دست آورده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر ادامه داد: در بررسی به عمل آمده مشخص شد این فرد از 25 نفر از ساکنان آن محل مبلغ سه میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است. در این خصوص پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

 

محموله کولرهای گازی قاچاق در یزد متوقف شد

رییس پلیس آگاهی یزد از کشف 524 دستگاه کولر گازی خارجی قاچاق به ارزش دو میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ «حسین رضایی» با اشاره به نقش مردم در کشف و ضبط انواع قاچاق کالا در استان، اظهار کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، روز گذشته ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی ضمن کنترل محورهای مواصلاتی، یک دستگاه تریلی کانتینردار دانگ فنگ را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این تریلی، 524 دستگاه کولرگازی خارجی قاچاق به ارزش دو میلیارد ریال کشف و دو متهم نیز دستگیر شدند.

رییس پلیس آگاهی یزد گفت: متهمان این کولرهای گازی خارجی را بدون مجوز گمرکی و به صورت قاچاق از جنوب کشور بارگیری و قصد انتقال به تهران را داشتند که توسط ماموران پلیس استان یزد دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شدند.