امروز 7 تیر 1396 - ساعت 04:46

افزایش ضریب امنیتی ساختمان مجلس در دستور کار هیئت رییسه

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست‌های مکرر هیأت رییسه در خصوص بررسی افزایش ضریب امنیتی با اشاره به ساخت فضاهای ساختمانی جدید در اطراف مجلس خاطرنشان کرد: تسریع در اتمام پروژه‌های مذکور و آغاز بهره‌برداری از مجموعه دفاتر ارتباطات مردمی نمایندگان در حاشیه محوطه اصلی، بخش زیادی از نگرانی‌های موجود را در آینده رفع خواهد کرد که مجموعه هیأت رییسه و سازمان اداری مجلس در این خصوص اهتمام ویژه‌ای خواهند داشت.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خانه ملت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره به عنوان منطقه‌ای امن و باثبات درون یک حوزه سرزمینی پر از آشوب و فتنه مورد تحسین همگان قرار گرفته است، گفت: این موضوع را مرهون جانفشانی‌ها و فداکاری‌های سربازان گمنام این مرز و بوم و حضور همیشه در صحنه ملت عزیز ایران هستیم.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: حادثه‌ای که هفته گذشته اتفاق افتاد از دو جنبه حائز اهمیت است؛ یکی اینکه هشداری است برای حافظان امنیت تا همواره در جهت استحکام بخشی به دژ امنیتی و حراستی کشور با ارتقای مجدد و رفع روزنه‌های احتمالی نفوذ اشرار بکوشند و همچنین یک نشانه آشکار برای مردم و شهروندان بود که تا دریابند برای دست یافتن به این آرامش خاطر چه هزینه‌های ارزشمندی پرداخت شده است و از دست رفتن آن چه زیان‌ها و خسارت‌هایی را می‌تواند متوجه عموم و منافع ملی کند.

وی افزود: حادثه مذکور هر چند یک عملیات کور و بدون هدف مشخصی بود و در مقایسه با حوادث تروریستی سایر کشورها اصلا قابل محاسبه و ارزیابی نیست اما به دلیل شاخص‌های بالای حفظ امنیتی در ایران می‌بایست مورد رصد و بررسی کارشناسانه قرار گیرد.

کاتب همچنین ادامه داد: بی‌تردید وقوع این اتفاق همچون یک واکسن می‌تواند ما را در برابر توطئه‌های آینده ایمن سازد و هوشیاری مردم و مسئولان را نسبت به وجود ذی قیمت و ارزشمند عنصر امنیت پایدار بیش از پیش آگاه و هوشیار کند.

عضو هیأت رییسه مجلس در ادامه به بیان لحظاتی از روز حادثه پرداخت و گفت: ما در هیات‌ رییسه مجلس از همان ابتدای امر از وقوع چنین حادثه‌ای اطلاع یافتیم و از آنجا که همکاران نماینده از روحیه بالای استکبارستیزی برخوردار بودند، مصمم به ادامه جلسه علنی شدیم تا هدف دشمن از تلاش برای تعلل و توقف در روند امور یکی از مهم‌ترین قوای کشور ناکام بماند.

وی ادامه داد: نکته بارز این اتفاق همراهی تمامی نمایندگان در این خصوص و از همه مهم‌تر شجاعت مثال زدنی و درخواست آنها برای مقابله با تروریست‌ها در کنار نیروهای موظف بود.

کاتب اضافه کرد: خوشبختانه این باعث افتخار نظام ما است که اکثر نمایندگان مجلس از جانبازان و ایثارگران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس هستند و این‌گونه در مقابل حرکت‌های مذبوحانه دشمن ایستادگی می‌کنند.

این عضو هیأت رییسه مجلس در ادامه با بیان اینکه هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی از ماه‌ها قبل با رصد وضعیت امنیتی زیر نظر رییس قوه مقننه، دکتر لاریجانی تمهیداتی را در نظر گرفته و به اجرا درآورده بود که یکی از ناکامی‌های تیم تروریستی در اجرای اهداف پلیدشان همین دقت نظر و رفع نقاط کور و آسیب زای امنیتی بوده است، عنوان کرد: هر چند که این تمهیدات به اعتقاد بنده و سایر همکاران ناکافی بود اما ورود بیش از اندازه در این حوزه به دلیل اختلاط در انجام وظایف با برادران حفاظت در آن زمان به مصلحت نبود.

وی در ادامه مقوله امنیت در هر کشوری را به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه دانست و افزود: حفاظت از اماکن حساس و استراتژیک در تمام دنیا بر اساس پروتکل‌های به شدت سختگیرانه اعمال می‌شود که از این جهت سفت و سخت کردن حلقه حفاظتی و امنیتی جهت اماکن حساس همانند مجلس شورای اسلامی که آبروی کشور و نظام محسوب می‌شوند، فرآیند عجیبی نیست و یک امر عادی تلقی می‌شود و به هیچ‌وجه در امر ارتباط مداوم مردم با نمایندگان منتخب خود خللی وارد نخواهد شد.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به نشست‌های مکرر هیأت رییسه در خصوص بررسی افزایش ضریب امنیتی با اشاره به ساخت فضاهای ساختمانی جدید در اطراف مجلس خاطرنشان کرد: تسریع در اتمام پروژه‌های مذکور و آغاز بهره‌برداری از مجموعه دفاتر ارتباطات مردمی نمایندگان در حاشیه محوطه اصلی، بخش زیادی از نگرانی‌های موجود را در آینده رفع خواهد کرد که مجموعه هیأت رییسه و سازمان اداری مجلس در این خصوص اهتمام ویژه‌ای خواهند داشت.