امروز 26 تیر 1397 - ساعت 14:06

اخبار کوتاه:

روحانی سه‌شنبه به مجلس می‌رود

فارس: سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه جلسات رأی اعتماد به کابینه پیشنهادی به صورت زنده و مستقیم از شبکه خبر پخش می‌شود، گفت: رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه 24 مرداد برای دفاع از کابینه پیشنهادی‌اش به مجلس می‌آید. بهروز نعمتی با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای دولت دوازدهم، اظهار داشت: حسن روحانی رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه این هفته 24 مردادماه برای دفاع از کابینه پیشنهادی‌اش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابد. وی افزود: رئیس‌جمهور 2.5 ساعت فرصت دارد برنامه‌ها و خط مشی دولت دوازدهم را برای وکلای ملت تشریح و از کابینه پیشنهادی‌اش دفاع کند.

 

بطحائی از مناسبت ترین گزینه های وزارت است

وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات گفت: گزینه پیشنهادی وزارت علوم جز مناسبت ترین چهره های کابینه دولت دوازدهم خواهد بود. به گزارش همبستگی، مرتضی حاجی در ارزیابی وزرای پیشنهادی حسن روحانی برای کابینه دولت دوازدهم، اعلام کرد: گمان می‌کنم که اگر یک نگاه تحولگرا را اعمال کنیم، از این اسامی که در این چند وقت مطرح شده‌اند، آقای بطحایی جزو مناسب‌ترین‌هاست. او تصریح کرد: آقاقی بطحائی هم به لحاظ این که جرات و جسارت تحولگرایی داشته باشد، هم به لحاظ شناختی که باید مبنای تصمیم گیری درست باشد، قطعا آقای بطحایی از نیروهای خوب و شایسته برای این کار است.

 

دستور برای ساخت راکتورهای تحقیقاتی

تسنیم: معاون اول رئیس‌جمهور اعلام کرد: شرکت مادرتخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران موظف به طراحی، ساخت و بهره‌برداری از راکتورهای تحقیقاتی است. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در نامه‌ای به علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی مصوبه اخیر هیئت دولت در اصلاح اساسنامه شرکت مادرتخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران را برای اجرا ابلاغ کرد.

 

همدلی دولت و مجلس به رفع مشکلات مردم می انجامد

ایرنا: وزیر پیشنهادی اطلاعات دولت دوازدهم با تاکید بر حفظ امنیت پایدار مردم، گفت: برادری و همدلی بین دولت و مجلس و سایر قوا به رفع مشکلات مردم و پیشرفت کشور منتهی خواهد شد. سید محمود علوی با اشاره به برگزاری جلسه با فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: جلسات خوب و صمیمانه با نمایندگان مجلس داشتیم که تلاش شد به دغدغه های آنها پاسخ لازم داده شود. احساس می شود پاسخ ها متقاعدکننده بوده، زیرا سوالات تنها شبهاتی بود که با شفافیت کامل پاسخ داده شد. وزیر پیشنهادی اطلاعات دولت دوازدهم ادامه داد: وزارت اطلاعات در دولت جدید، برای جامعه خود و نیروهای درون نظام و شهروندان آسایش، آرامش، امنیت و تعبیه بسترهای رشد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، رسانه ای، علمی، انرژی و تربیتی را در اولویت کار قرار خواهد داد. از سوی دیگر کوچکترین بستری برای اقدامات ضدامنیتی دشمنان فراهم نخواهد شد؛ همانگونه که تاکنون از آنها جلوگیری شده است، لذا امیدواریم امنیت را به صورت پایدار برای مردم حفظ کنیم.

 

توضیح درباره رأی‌گیری بعد از ساعت 12 شب در انتخابات 96

فارس: وزیر پیشنهادی کشور در مجمع نمایندگان خراسان توضیحاتی را درباره مباحث انتخاباتی و رأی‌گیری مطرح کرد. عبدالرضا رحمانی‌فضلی در خصوص اینکه گفته می‌شود در انتخابات سال جاری 4 میلیون رأی از دست دادیم، گفت: واقعاً اینگونه نبوده است، اگر 4 میلیون نفر رأی نداده باشند و یک میلیون نفر از این تعداد در تهران باشد، باید همان شب انتخابات در تهران هزار کیلومتر صف تشکیل می‌شد. وی یادآور شد: اشکال انتخابات سال جاری این بود که از ساعت 12 به بعد شورای نگهبان ایستاد و گفت بعد از 12 شب رأی‌گیری نمی‌کنیم و به نیروی انتظامی دستور دادند تا اماکن رأی‌گیری را ببندند و به نیروهای خود نیز دستور دادند تا محل اخذ رأی را ترک کنند. رحمانی‌فضلی با بیان اینکه در این شرایط اگر ما یک رأی می‌گرفتیم در سیستم ثبت می‌شد، امکان داشت کل صندوق باطل شود، اظهار داشت: من برای اینکه کل صندوق‌ها را نجات بدهم، مانع از ادامه رأی‌گیری شدم، ضمنا قانون هم می‌گوید فقط در روز جمعه و تا ساعت 12 می‌توان انتخابات را برگزار کرد.