امروز 19 آذر 1397 - ساعت 08:34

اخبار کوتاه

اداره کشور با کادرسازی احزاب ممکن است

ایلنا: علی اصغر احمدی، معاون سیاسی وزیر کشور در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی خانه احزاب استان مازندران با بیان اینکه همه احزاب باید دارای برنامه اجرایی باشند و دولت را در شرایط مختلف یاری دهند، گفت: اداره و توسعه کشور با کادر سازی احزاب امکان پذیر است. معاون سیاسی وزیر کشور، با اشاره به اینکه دفتر نمایندگی خانه احزاب مازندران ششمین دفتر در کشور است که مورد افتتاح قرار گرفت، بیان داشت: بازنگری قانون احزاب در سال ۹۵ توسط مجلس شورای اسلامی منجر به شکل گیری کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در کشور شد. احمدی، افزود: احزاب باید در سایه تعامل، گفت‌وگو و همفکری برای توسعه سیاسی کشور گام‌های بلند و جدی بردارند.

 

برگزاری دادگاه پرونده مدیران تلگرامی

ایسنا: وکیل‌مدافع دو نفر از متهمان پرونده مدیران کانال‌های تلگرامی از برگزاری نخستین جلسه رسیدگی به این پرونده در تاریخ 22 مرداد ماه خبر داد. سیدعلی مجتهدزاده با بیان این مطلب، اظهار کرد: 6 متهم این پرونده به جز یک نفر از آنها که در بازداشت بسر می‌برد، با قرار وثیقه آزاد هستند. وی ادامه داد: جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان این پرونده امروز از ساعت 10 صبح در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و به مدت سه روز برگزار می شود.مجتهدزاده یادآور شد: کیفرخواست صادره را مطالعه کرده‌ایم. به عقیده من اتهامات مطروحه نسبت موکلانم فاقد وجاهت قانونی است، ولی در هر صورت تصمیم‌گیر اصلی ریاست دادگاه است و امیدواریم ریاست دادگاه استدلالات و دفاعیات ما را در نظر بگیرد.

 

زنان دولت کارنامه و سوابق درخشانی دارند

ایسنا: یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: هر چند انتخاب بانوان در معاونت‌های ریاست جمهوری تحقق خواسته حداقلی ماست، اما ما بابت آن خوشحالیم.محسن رهامی با اشاره به این‌که «خانم‌ها ابتکار،‌ مولاوردی و جنیدی دارای سوابق اجرایی و آموزشی خوبی هستند»، اظهار داشت: سابقه آشنایی من با خانم مولاوردی و جنیدی به دانشگاه تهران و کانون وکلا باز می‌گردد. این دو از زنان شایسته‌ای هستند که من از انتخاب آن‌ها خوشحالم و از هر کمکی به آن‌ها که از دستم برآید دریغ ندارم. خانم ابتکار هم سابقه درخشانی در سال‌های گذشته داشته است. وی هم‌چنین با اشاره به این‌که «جنیدی با نمره ممتاز از دانشگاه تهران در رشته حقوق و در مقطع دکتری فارغ التحصیل شده است» گفت: وی دوره تخصصی خود را هم در آمریکا گذرانده و سابقه مدیر کل حقوقی دانشگاه تهران را دارد. من خوشحالم که وی به عنوان معاونت حقوقی دولت انتخاب شده است. وی خاطر نشان کرد: البته انتظار ما این بود که از زنان در سطح وزرا استفاده شود؛ زیرا معتقدیم که زنان زیادی هستند که توانایی این کا را دارند. ما حتی قبل از انقلاب هم وزیر زن داشته‌ایم و نباید بگوییم که زنان فعلا توانایی برای وزارت را ندارند. ما همچنین باید از ظرفیت اهل سنت نیز بهره ببریم و کابینه باید نموداری از ترکیب جمعیتی

کشور باشد.

 

اصلاحات دنبال سهم‌خواهی نیست

تسنیم: عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: انتظار می‌رود وزرای روحانی بتوانند مطالبات مردم را پاسخگو باشند و هنوز فرصت تکمیل کردن کابینه وجود دارد. حسین کاشفی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران با اشاره به اینکه انتظار می‌رود وزرای روحانی بتوانند مطالبات مردم را پاسخگو باشند و هنوز فرصت تکمیل کردن کابینه وجود دارد، گفت: امیدواریم با توجه به خواست مردم و نیازهایی که در زمینه‌های مختلف مطرح کردند و روحانی هم در دوران انتخابات اشاره کرد، هیئت دولتی انتخاب شود که به آن مطالبات و شعارهای روحانی پاسخ دهد. وی با اشاره به لزوم انسجام بین اعضای کابینه، تصریح کرد: وزرا باید برنامه‌های دولت دوازدهم را قبول داشته باشند و دولت را همراهی کنند و یک هیئت دولت کارآمد و قوی و همراه با مردم تشکیل شود. عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت درباره کم بودن سهم اصلاح‌طلبان از کابینه دوازدهم، اظهار داشت: اصلاحات دنبال سهم‌خواهی نبوده بلکه دنبال خواسته‌های مردم است و امیدواریم دولت به این خواسته‌‌ها توجه کند زیرا مهم‌ترین مسئله اعتماد مردم است. اعتمادی به‌وجود آمده و این امانت به دست دولت سپرده شده است.