امروز 26 تیر 1397 - ساعت 14:06
مدیرعامل شهر جدید پردیس:

قیمت مسکن مهر دیگر افزایش نمی‌یابد

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه متقاضیان مسکن مهر دیگر افزایش قیمت نخواهند دید، گفت: برخی از پیمانکاران سازنده نیستند به همین دلیل روند ساخت به شکل قابل توجهی با کندی صورت می‌گیرد به طوری که می‌توان گفت اتمام پروژه مسکن مهر در این شهر در خرداد ماه سال آینده خواهد بود.

به گزارش فارس، سعید غفوری با اشاره به اینکه با گذشت 14 ماه از ریاست او در این شهر اتفاقات خوب و بد بسیاری رخ داده است، گفت: متأسفانه علیرغم تأکیدات فراوان برای تسریع در اتمام پروژه‌های مسکن مهر شبکه‌های‌ آبفا و برق بر عهده شرکت عمران پردیس است اما باید نوید خوبی به مردم بدهم به طوری که هر افتتاحی که در هر زون و هر فازی صورت می‌گیرد در همسایگی آن زون و فاز، آسفالت‌های معابر و شبکه‌های‌ آب و برق و گاز نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: شرکت عمران تعهدات لازم را به بانک داده است هر چند این تعهدات نشان از خودگذشتگی است، چرا که به این بانک اعلام کرده‌ایم پایان کار واحدهای مسکونی دریافت و به بانک ارائه خواهد شد و از سوی دیگر از بانک خواسته‌ایم که با ارائه سفته از متقاضیان برای صدور دفترچه اقساط ضامن تقاضا نکند.

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه برنامه زمانبندی واحدهای مسکن مهر و به خصوص فاز 8 از سوی کارگزاری اعلام خواهد شد، گفت: در فاز 8 پردیس 60 پیمانکار حضور دارند اما متأسفانه برخی از این پیمانکاران به هیچ عنوان سازنده نیستند و ما رضایت نداریم به طوری که از آنها تعهد گرفته‌ایم تا کار خود را بدون مشکل انجام دهند. بخش عمده‌ای از واحدهای فاز 8 مسکن مهر تا پایان سال به سرانجام می‌رسد و مابقی که پیشرفت قابل توجهی خواهند داشت تا خرداد ماه سال 97 به پایان می‌رسد.

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه تزریق مالی خوبی به فاز 8 شده است و باید هر چه زودتر پروژه به پایان برسد، گفت: برنامه ما این است که تا پایان سال 50 درصد فاز 8 به پایان برسد و مابقی پروژه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته و تا خرداد ماه سال 97 تحویل متقاضیان شود، در این رابطه باز تأکید می‌کنیم که تمام قیمت‌ها قطعی است. به گفته غفوری در فاز 8، بیست و هشت هزار واحد مسکونی در حال احداث بود که تاکنون 3500 واحد مسکونی آن افتتاح شده است.

مدیرعامل شهر جدید پردیس ادامه داد: از روند تحویل واحدها در فاز 5 راضی نیستیم و از 10 هزار واحد مسکونی مزبور تنها 650 واحد مسکونی افتتاح شده است. در جلسه‌ای که همین امروز هیأت مدیره تشکیل داد از مسئولان ارشد این شرکت و انجمن انبوه‌سازان درخواست و خواهش کرده‌ایم که سرعت تحویل واحدها را افزایش دهند و به آنها گفتیم که روند آماده‌سازی شرکت توسعه شهرسازی ایران خیلی کند است و اگر همین‌طور پیش برود برخی از واحدهای مسکن مهر تا سال 1400 نیز به پایان نمی‌رسد. خواهش می‌کنم که متقاضیان مسکن مهر واحدهای خود را ارزان نفروشند، چرا که با احداث و ایجاد آزادراه و به پایان رسیدن بخش مطالعاتی مترو واحدهای آنها ارزش افزوده خوبی خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: متأسفانه دست‌هایی در کار است که مردم را به ارزان‌فروشی واحدهای مسکونی خود ترغیب کنند تا این افراد سودجو که حتی اقدام به کانال تلگرامی کرده‌اند و حلقه‌هایی از 5 نفر تا 14 نفر تشکیل دادند واحدهای مسکونی مهر را ارزان بخرند و سودهای کلانی ببرند.

در همین راستا و به تازگی یک خانم و یک آقا که بحث دلالی و بنگاه‌داری را به شدت دنبال می‌کردند به دلیل سود میلیاردی بازداشت شده‌اند. در هفته دولت بیش از 2 هزار واحد مسکونی مهر در این شهر افتتاح خواهد شد.