امروز 30 تیر 1397 - ساعت 00:01
نمایشگاه نرگس موسوی برگزار شد

وقتی سپیده زد

عباسعلی اسکتی: «وقتی سپیده زد» عنوان نمایشگاه انفرادی آثار نقاشی نرگس موسوی روز جمعه بیست مرداد در گالری طراحان آزاد تهران افتتاح شد، استقبال علاقه‌مندان از افتتاحیه این نمایشگاه در حد خیلی خوبی صورت گرفت و علاقه‌مندان رشته‌های هنری مخصوصا نقاشی خودشان را به این گالری رسانده بودند تا از جدیدترین کارهای خانم موسوی دیدن کنند. در ابتدای ورود به گالری نوشته‌ای از خانم موسوی بر روی دیوار که شرح مختصری از کارهای این نمایشگاه او بود نظرها را به خود جلب می‌کرد، آنجا که نوشته بود:

نمایشگاه من تلفیقی است از خشونت‎های جنگی در مقابل صلح و لطافتی که آرزوی زیستن در آن را دارم.

 

جهانی سرشار از تضاد

درد ناشی از دیدن ویرانه‌ها و چشم‌های گریان پسرک جنگ‌زده و لذت گوش سپردن به آواز گنجشک‌ها وقتی که سپیده می‌زند.

در این مجموعه تلاش کرده‌ام یاس ناشی از دیدن بی‌رحمی اسلحه و موشک را با تصاویری شاعرانه و صلح‌آمیز تعدیل کنم.

لطافتی که با اردوگاه‌های کار اجباری، با مادران فرزند از دست داده، با مخروبه‌های جنگی، استخوان‌های شکسته و دفرمه شده و ماسک‌های حفاظت از گازهای شیمیایی در تضاد هستند.

و البته در سیاهی زمینه این جهان خشونت طلب، روشنایی رنگ‌های صلح‌آمیز، درخشندگی

بیشتری دارند.

در این دنیای موازی که سعی به تصویر کشیدنش داشته‌ام، همچنان پرندگان می‌خوانند، درختان زیباترین و خوش‌رنگ‌ترین شکوفه‌ها را می‌دهند، مادرانه‌ترین لالایی‌ها خوانده می‌شوند و فرشتگانی که با چشمان سر دیده نمی‌شوند، در آسمان و روی زمین این حیات مادی و خشونت‌زده را تلطیف می‌کنند.

امیدی که علی‌رغم قتل‌عام‌ها، آتش‌باران‌ها و صدای کرکننده شلیک‌ها و انفجارهای قریب‌الوقوع هسته‌ای این جهان را قابل زیستن می‌کند!

از مهمترین نکات روز اول نمایشگاه فضای صمیمی و برخورد مناسب خانم موسوی با مخاطبان آثارش بود و همچنین استقبال رسانه ها و مردم که نشان از کاربلدی هنرمند این آثار داشت. این نمایشگاه تا 25مرداد و از ساعت 16تا 20 در گالری طراحان آزاد واقع در میدان سلماس برگزار و مشتاق پذیرایی از هنردوستان می باشد.