امروز 26 تیر 1397 - ساعت 14:06

خط داغ

تولید «ترور در پیرانشهر»

به پایان رسید

به سفارش اداره کل امور هنری و مناسبت های معاونت اجتماعی ناجا رهپویان آرامش (ترور در پیرانشهر) تولید شد.(ترور) مستندی بر اساس واقعیت از رشادت‌ها و ایثار اداره مبارزه با قاچاق و ارز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در پیرانشهر از شهرستان‌های استان آذربایجان غربی روایتگر ترور یکی از فرماندهان ارشد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهید سرگرد مهدی سلماسی است که تولید آن طی سفارش اداره کل امور هنری و مناسبت‌های معاونت اجتماعی ناجا به کارگردانی قاسم عرب به اتمام رسید. این مستند بعد از تحقیقات و بررسی‌های اولیه در پیرانشهر و ارومیه کلید خورد و امروز به پایان رسید. این مستند بخشی از مجموعه مستند ره‌پویان آرامش با موضوع شهدای نیرو انتظامی است. این مجموعه با نظر سردار منتظر المهدی معاون فرهنگی و اجتماعی ناجا و سرهنگ مهدی یارندی مدیر کل اداره هنری ناجا با هدف ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین معرفی شهدای نیروی انتظامی از سال ۱۳۹۰ شروع شده است.

 

میترا حجار به سریال

از یاد‌ها رفته پیوست

در تازه‌ترین مرحله ساخت سریال «از یاد‌ها رفته» میترا حجار به عنوان بازیگر به این سریال پیوست و جلوی دوربین رفت. میترا حجار در این سریال نقش شحصیتی به نام فروغ را بازی می‌کند. فروغ یک پزشک زن ایرانی است که درفرانسه درس خوانده است و حضورش در سریال همراه با اتفاقات عجیب است.  پیش از این بازیگرانی همچون حسین یاری، لیلا بلوکات، سیما تیرانداز، مهدی سلوکی، رضا یزدانی، هلیا امامی، رسول نجفیان، حبیب دهقان نسب، علیرام نورایی به این سریال پیوسته بودند. مجموعه تلویزیونی «از یاد‌ها رفته» یک ملودرام تاریخی است که در ۵۰ قسمت برای پخش از شبکه پنج سیما ساخته می‌شود و داستان آن به زندگی دختری جوان در سال ۱۳۱۹ می‌پردازد که به دلیل نداشتن شناخت از وضعیت کشور و آداب رسوم دچار بحران شدیدی می‌شود اما با کشف حقیقت سنت‌ها و رفتار‌ها به آرامش و زندگی مشترک می‌رسد.

 

طولانی شدن اجرای «آینه های روبرو» باعث لغو «زنمرد» شد

موسیقی-نمایش «زنمرد» به نویسندگی، خوانندگی و کارگردانی کامران رسول‌زاده و دراماتورژی علی شمس که قرار بود ۲۲ و ۲۳ مردادماه در تالار وحدت به صحنه برود، منتفی شد. به نظر می‌رسد دلیل اجرا نشدن این پروژه که قرار بود با همراهی ارکستر ملی به سرپرستی فریدون شهبازیان و بازی عاطفه رضوی در بخش نمایشی آن اجرا شود به دلیل طولانی بودن نمایشی که پیش از این کار، در تالار وحدت اجرا می‌شود، بوده است. فیلم - تئاتر «آینه های روبرو» به کارگردانی محمد رحمانیان هر شب ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت به صحنه می‌رود. به دلیل طولانی بودن این اجرا و اینکه گروه اجرایی نمایش زودتر از ساعت ۲۲ سالن را به گروه بعدی تحویل نمی‌دهند اجرای پروژه «زنمرد» که قرار بود طی ۲ شب در ساعت ۲۱:۳۰ به صحنه برود، لغو شده. موسیقی- نمایش «زنمرد» قرار بود ۲۲ و ۲۳ مردادماه در تالار وحدت ۲ اجرا داشته باشد. در این پروژه از تکنولوژی نمایش «آبجکت‌های سه بعدی روی مشِ هولوگرافیک» استفاده شده و عاطفه رضوی تنها بازیگر بخش نمایشی این اثر بود.

 

«لوح خیال» افتتاح شد

نمایشگاه گروهی مجسمه و نقاشی «لوح خیال» در نگارخانه لاله گشایش یافت. در این نمایشگاه، ۳۵ اثر هنری از جعفر نجیبی، رباب زالی و نگار نجیبی در قالب مجسمه و نقاشی ارائه شده است. آثار این هنرمندان بیشتر یادآور قصه‌ها و اسطوره‌های ایرانی است که هریک در آثارشان سعی در خلق موجودات خیالی شخصی با رویکردی تازه داشته و روایتی امروزی و بداهه‌نگارانه از اسطوره‌های کهن را دنبال کرده‌اند. بیشتر آثار حجمی از ضایعات آهن شکل گرفته و برخی از آثار نیز با تکنیک سفال و سرامیک ارائه شده است. علاقه‌مندان برای دیدن آثار می‌توانند از ۲۱ تا ۳۱ مردادماه ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۹، پنجشنبه تا ساعت ۱۶، به استثنای ایام تعطیل به این مرکز مراجعه کنند.