امروز 23 آذر 1397 - ساعت 23:43

خبر

بازگشایی دفتر امور حج ایران در عربستان

ایسنا: دو هفته پس از حضور زائران ایرانی در عربستان برای شرکت در مناسک حج، تابلوی حج ایران که پس از قطع روابط سیاسی ازسوی عربستان، پایین آورده شده بود، دوباره نصب شد.

دفتر امور حج زائران ایرانی دو سال پیش پس از قطع روابط دیپلماتیک عربستان با ایران، تعطیل و تابلوی آن بدون اطلاع مقامات حج ایران پایین آورده شد. اکنون این دفتر درحالی بازگشایی شده که روابط سیاسی دو کشور همچنان قطع و سفارتخانه‌های آنها نیز تعطیل است. با این حال طبق توافق حج، ایران موفق شده ١٠ نماینده کنسولی از وزارت خارجه کشورمان را همزمان با حج به عربستان اعزام و فعلا ٢٣ هزار زائر ایرانی را برای تشرف به حج، راهی این کشور کند. قرار است امسال ٨٦ هزار و ۵٠٠ زائر از کشورمان پس از یک سال محرومیت، در مناسک حج شرکت کنند. ساختمان بعثه حج ایران در مکه نیز شب گذشته جمعه ٢٠ مرداد درحالی که دو هفته از آغاز سفر ایرانی‌ها به این کشور می‌گذرد، افتتاح و تابلوی آن از سوی سعودی‌ها نصب شد.

 

نحوه پرداخت قسطي جرايم تخلفات رانندگي تشریح شد

پانا : رئيس مركز اجراييات پليس راهور ناجا بااعلام اين خبر گفت:«رانندگان با ارسال باركد ١٧ رقمي پشت كارت(vin)، به شماره پيامك ١١٠١٢٠٢٠٢٠، آخرين وضعيت تخلفات معوقه خودروي خود را استعلام كنند.» سرهنگ كرمي اسد توضیح داد:«شهروندان با اين كار بدون مراجعه به جايي مي توانند وضعيت جريمه وسايل نقليه خود را استعلام كنند. همچنين اگر تصميم پرداخت همين جريمه را داشته باشند مي توانند بعد از وارد كردن وي آي ان، ستاره اضافه كرده و به همين شماره پيامك ارسال كنند.»

رئيس مركز اجراييات پليس راهور ناجا افزود:«رانندگان همچنين مي توانند با ورود به سايت راهور rahvar١٢٠.ir نسبت به استعلام تخلفات خود اقدام كنند.»

همچنین امكان فوق العاده جالب این سايت اين است كه مي‌توان نسبت به پرداخت موردي يا همان «قسطي» جرايم راهنمايي و رانندگي اقدام كرد.

هر شهروند مي‌تواند با وارد كردن شناسه قبض از طريق خودپرداز و يا درگاه‌هاي عابربانك‌ها، جريمه را به صورت جداگانه و موردي پرداخت كند. ٢٤ ساعت بعد از پرداخت، جريمه پرداخت شده از ليست تخلفات حذف مي شود.