امروز 2 تیر 1397 - ساعت 17:58
علیزاده ، نماینده مجلس:

برنامه های شریعتمداری مناسب است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزرا باید افراد توانمندی باشند و این توانمندی در برنامه هایی که به مجلس ارایه می دهند، مشخص می شود گفت: امکان ندارد که به فردی بدون تخصص و تجربه رای بدهیم مگر آنکه توانمندی اش به اثبات رسیده باشد.

رضا علیزاده با اشاره به اینکه هفته گذشته جلساتی را با تعدادی از وزرای پیشنهادی برگزار کردیم گفت: در این جلسات به وزرایی که به کمیسیون صنایع و معادن آمده بودند اعلام کردیم که باید برنامه های قانع کننده ای ارایه دهند وفقط به برنامه هایشان رای می دهیم.

به گزارش افکارنیوز، وی از حضور وزرای مرتبط با صنعت و اقتصاد در کمیسیون صنایع خبر داد و گفت: امروزه مهمترین مشکلات ما در حوزه های اشتغال و معیشت مردم است و آنچه مردم احساس می کنند، مشکلات مرتبط با اقتصاد است.

نماینده ورزقان با تاکید بر اینکه وزرا باید افراد برجسته ای باشند گفت: این طور نیست که فردی برنامه ای بدهد که مشخص باشد از عهده انجام آن بر نمی آید و دیگران برایش نوشته اند.وی در خصوص محمد شریعتمداری برای وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ایشان از شخصیت های برجسته ، باتجربه و توانمند است و بی شک برنامه های خوبی برای اداره این وزارتخانه خواهد داشت.

علیزاده گفت: ایشان از نظر مدیریتی سوابق درخشانی دارند و تا حدودی با حوزه صنعت نیز آشنایی دارند و باور ما بر این است که می توانند وزیر تاثیرگذاری دروزارت صنعت باشند.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آقای شریعتمداری را قبول داریم و از ایشان حمایت می کنیم گفت: اکنون سیاست کشور بر حمایت از تولید داخلی است و انتظار داریم وزارت صنعت رویکرد حمایت از صادرات را در پیش بگیرد زیرا امروزه مشکل اصلی برای تولیدکنندگان کشور، نداشتن بازار فروش است.

وی با اشاره به اینکه آقای شریعتمداری در گذشته در وزارت بازرگانی وزیر بوده است گفت: وزیر پیشنهادی صنعت مشکلات صادرات را می داند و می تواند برای صدور کالاهای ایران زمینه سازی کند.

محمد علي شاعري نماينده نکا و بهشر در مجلس شوراي اسلامي نیز با اشاره به معرفي محمد شريعتمداري از سوي رئيس جمهور به مجلس براي تصدي وزارت صنعت، معدن و تجارت ايجاد اشتغال را از برنامه های شريعتمداري در راستاي توليد و اشتغال مولد برنامه ريزي اعلام و تصریح کرد: او از واردات کالاهاي غير ضرور جلوگيري خواهد کرد.

شاعري حمايت از توليدات بخش کشاورزي و صادرات آنرا از ديگر برنامه هاي شريعتمداري در وزارت صنعت ذکر کرد و افزود: آقاي شريعتمداري اعلام کرد که در راستاي حمايت از کشاورزان و برنجکاران در فصل برداشت اجازه واردات برنج را نخواهد داد.

سخنگوي کشاورزي مجلس شوراي اسلامي افزود: توسعه صادرات و اعطاي مشوق هاي صادراتي را از ديگر برنامه هاي اين وزير پيشنهادي ذکر کرد و افزود: بايد در تمامي ابعاد از توليدات داخل از جمله در بخش صنعت، کشاورزي و خدمات حمايت شود و با توجه به تجربه و توانمندي که در ايشان وجود دارد در همين راستا گام برمي دارد.

وي با بيان اينکه حمايت از صنعت خودروسازي يکي ديگر از سياست هاي شريعتمداري در وزارتخانه خواهد بود، تصريح کرد: حمايت از خودرو توليد داخل بايد تقويت شود و ما در مجلس نيز از صنعت خودرو سازي حمايت خواهيم کرد.

علی ادیانی، نماینده قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با اعتدال با بیان اینکه محمد شریعتمداری گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، دارای سوابق خوبی در وزارت بازرگانی و معاونت اجرایی رئیس جمهور است، گفت: شریعتمداری با توجه به تجربیاتی که در هشت سال وزارت بازرگانی داشته و دیگر مسئولیت ها و آموخته هایی که در سمت معاون اجرایی دولت یازدهم داشته، تلاش خواهد کرد تا بنگاه های تولیدی تعطیل و فشل شده، نیمه فعال و در آستانه ورشکستگی را فعال کند.

وی افزود: آقای شریعتمداری قطعا به تنوع تولیدی در واحد های صنعتی توجه خواهد کرد و مبنای دروازه تجارت را تولید داخلی و کالاهای صادراتی قرار خواهد داد.