امروز 25 مهر 1397 - ساعت 11:43

خبر

حریق گسترده در انبار پارچه در خیابان ولیعصر

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق گسترده در یک تولیدی و انبار پارچه واقع در خیابان، ولی عصر خبرداد. ساعت ۱۱ و یک دقیقه، آتش سوزی در یک ساختمان واقع در خیابان، ولی عصر، پایین‌تر از چهارراه، ولی عصر (عج) به نیروهای سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد. بلافاصله نیروهای ۴ ایستگاه سازمان به همراه تجهیزات کامل در محل حاضر و امدادرسانی‌های خود را آغاز کردند. سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به وضعیت محل حادثه اظهارکرد: حریق در یک ساختمان ۵ طبقه که تمام طبقات آن به کارگاه تولیدی پوشاک تبدیل شده بود، رخ داد و کانون آتش زیر زمین این ساختمان بود. ملکی ادامه داد: در زیر زمین ساختمان و در فضایی به وسعت ۳۰۰ متر مقدار زیادی پارچه و پوشاک نگهداری می‌شد که زمان حضور آتش نشان‌ها این زیر زمین کاملا شعله ور بود. وی افزود: حریق در حال سرایت به طبقات بالایی ساختمان بود و آتش نشان‌ها به سرعت کار خاموش کردن آتش را آغاز کردند. سخنگوی سازمان آتش نشانی از نجات ۲۰ شهروند در این حادثه خبرداد و تصریح کرد: ۲۰ نفر از افراد حاضر در ساختمان با کمک آتش نشان‌ها از محل خارج شده و تنها یک زن دچار دود گرفتگی شده و به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

 

پراید در آتش اختلاف خانوادگی سوخت

یک خودروی پراید در باقرشهر تهران دچار حریق شد. این پراید در مقابل بوستان فدک در باقرشهر دچار حریق شد. مسئول آتش نشانی شهرداری باقرشهر، علت این حریق را اختلاف خانوادگی بین پدر و پسر اعلام کرد.

 

خودسوزی فرد عصبانی

مقابل شهرداری قم

خطر جانی فردی که در مقابل شهرداری منطقه دو اقدام به خودسوزی کرده بود برطرف شده است. حمیدرضا عابدی خرسند، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قم با اشاره به حادثه خودسوزی فردی در مقابل شهرداری منطقه دو شهرداری قم اظهار کرد: اکنون خطر جانی فرد برطرف شده و زیر نظر پزشکان است و نماینده شهرداری در آن بخش حضور دارد. وی خاطرنشان کرد: در صورت نیاز اگر پزشکان تأیید کنند فرد به تهران منتقل می‌شود زیرا بیمارستان تخصصی سوختگی در تهران است. مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم بیان کرد:‌ سوختگی از یکی از دستانشان شروع شده است و درصد سوختگی زیاد حاد نیست و مسئله خاصی برای وی به وجود نیامده است. وی با بیان اینکه اکنون امکان سؤال از فرد در زمینه دلیل حادثه وجود ندارد گفت:‌ باید شرایط فرد به حد نرمال برسد تا حادثه علت‌یابی دقیق شود.

 

دزد بد شانس موقع سرقت لال شد

سارق سیم‌های برق هنگام سرقت در شهر زنجان دچار برق گرفتگی شدید شد. به گزارش رکنا، سرهنگ مختار شیر محمدی، رئیس پلیس شهرستان زنجان دراین‌باره اظهار کرد: در پی تماس مردمی با مرکز پلیس ۱۱۰ مبنی بر برق گرفتگی در شهر زنجان ماموران نیروی انتظامی به محل اعلامی اعزام و موضوع را مورد بررسی قرار دادند. رئیس پلیس شهرستان زنجان خاطر نشان کرد: با بررسی و تحقیقات انجام شده مشخص شد فردی به هویت معلوم که قصد داشت سیم‌های برق را سرقت کند دچار برق گرفتگی شده و بیهوش شده است.

وی با اعلام اینکه متهم بلافاصله جهت مداوا به بیمارستان منتقل شد گفت: در بررسی محل یک عدد سیم چین و سیم برق بریده شده آویزان کشف شد. شیرمحمدی اظهار کرد: اهالی این محل در تحقیقات محلی به ماموران گفتند با شنیدن صدای جرقه تیر برق به بیرون آمده و مشاهد کردند یک نفر کنار تیر برق افتاده است و در کنار آن یک عدد سیم چین و سیم برق بریده شده آویزان است.

وی با بیان اینکه موضوع در حال رسیدگی است گفت: متاسفانه متهم قادر به تکلم نبوده و دچار سوختگی شدید شده است و اقدامات قانونی لازم انجام شده است. شیرمحمدی ضمن هشدار به خطرات سرقت سیم‌های برق به شهروندان توصیه کرد: در صورت مواجهه با قطعی برق غیر منتظره در زمان‌های خاص به ویژه نیمه شب قبل از هر اقدامی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند.