امروز 2 تیر 1397 - ساعت 17:59

حادثه

ده ها کشته و زخمی

در فاجعه قطار در مصر

سانحه تصادف دو قطار مسافربری در مصر ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش ایسنا، در حادثه برخورد دو قطار در مصر ده‌ها نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شده‌اند. تصادف در حوالی اسکندریه روی داده و بیمارستان‌های مصر وضعیت‌ فوق‌العاده اعلام کرده‌اند.

بنابر گزارش وزارت بهداشت مصر دست‌کم ۳۶ نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۱۰۰نفر زخمی شده‌اند. در این حادثه، چند واگن قطار از ریل راه آهن خارج و تخریب شده‌اند. مأموران در میان تکه پاره‌های قطار همچنان در جستجوی مسافران احتمالی هستند.

یکی از ترن‌ها، قطاری سریع‌السیر بود که از قاهره می‌آمد و با قطاری که از پورت سعید آمده بود، تصادف کرده است. بنا به گزارش‌ها، نقص فنی علت تصادف بوده است، زیرا قطار پورت سعید به شکل خارج از برنامه در محلی در نزدیکی شهر اسکندریه توقف کرده بود.

به گزارش دویچه‌وله، تصادف قطار در مصر از رویدادهای نادر نیست. در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ طی دو تصادف بیش از ۷۰ نفر جان خود را از دست دادند. بدترین سانحه راه‌آهن در سال ۲۰۰۲ روی داد که با آتش گرفتن یک قطار بیش از ۳۶۰ مسافر جان باختند.

 

مرگ 60 کودک

در بیمارستانی در هند

منابع بیمارستانی هند اعلام کردند براثر قطع اکسیژن در بیمارستان دولتی «بابا رغوا»در ایالت اوتارپرادش در چند روز گذشته ،60کودک جان باختند.

به گزارش ایرنا،30 نفر ازاین کودکان به دنبال اختلال در دستگاه‌های اکسیژن و افزایش عفونت های تنفسی جان خود را از دست دادند.

«یوگی ادیتیانات» سروزیر ایالت اوتارپرادش به دنبال این حادثه با حضور در این بیمارستان دولتی وضعیت بیماران را بررسی کرد.

دولت محلی ایالت اوتارپرادش به دنبال این حادثه کمیته تحقیقی درخصوص علت وقوع این حادثه تشکیل داده است.

براساس آمار سازمان ملل ازهر 21 کودک در هند یکی قبل از پنج سالگی جان خود را از دست می دهد.تعداد مرگ و میر کودکان در کشورهای پیشرفته یک کودک در147 نفر است. هند رکورد دار مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در جهان است .

 

باند تبهکاران نیوکاسل به

278 زن و کودک‌تجاوز کردند

پلیس اسکاتلندیارد انگلیس از دستگیری 18 شیطان صفت از اعضای باندی خبرداد که تاکنون به آزار و اذیت و تجاوز دست کم 278 زن و کودک اعتراف کرده‌اند.

به گزارش رسانه‌های انگلیس، مجرمان که درعملیات ویژه ضربتی و پس از تحقیقات گسترده پلیسی دستگیرشده‌اند پس ازشکار زنان، دختران و پسران، با تزریق مواد مخدر یا خوراندن الکل به قربانیانشان، آنها را مورد تعرض قرار می‌دادند.

به گفته پلیس، اعضای این باند که اهل کشورهای بنگلادش، هند، عراق، ترکیه و پاکستان هستند تاکنون به 278 مورد آزار و اذیت و تجاوز به زنان، دختران وکودکان اعتراف کرده‌اند. اغلب تبهکاران نیز ساکن غرب نیوکاسل هستند. یکی از مسئولان پرونده گفت: «برخی مجرمان دارای محکومیت‌های قبلی بوده و پس از آزادی از زندان، مرتکب جرایم خشن ترشده‌اند. ضمن اینکه آنها در زمینه توزیع و فروش مواد مخدر و جرایم دیگر نیز فعالیت‌های گسترده‌ای داشته‌اند که تحقیقات تخصصی در این باره ادامه دارد.