امروز 4 مهر 1397 - ساعت 09:08

خط داغ

مجموعه تئاتر پایتخت

برگزار می‌کند

مجموعه تئاتر پایتخت در نظر دارد جهت رشد و اعتلای هنر عکاسی تاتر به صورت تخصصی با حضور استادی چون سیامک زمردی مطلق که سالهاست در این حوزه به طور تخصصی فعالیت داشته‌اند؛ برای هنرجویان علاقه‌مند این حرفه کارگاه تخصصی عکاسی تئاتر برگزار کند و با توجه به مشکلات زیادی که سر راه هنرجویان آماتور جهت عکاسی از نمایش‌های در حال اجرا در تهران وجود دارد؛ مجموعه پایتخت این امکان را برای هنر جویان خود فراهم آورده که بتوانند از نمایش‌های در حال اجرای تماشاخانه پایتخت عکاسی کنند و در کارگا ه به طور عملی و علمی آثار خود را مورد برسی قرار دهند.

 

برگزاری سوگواره عاشورایی در ۶ منطقه تهران

سیدآبادی (مدیر فرهنگی هنری منطقه چهارده و رئیس فرهنگسرای اخلاق و دبیر اجرایی سوگواره عاشورایی)، با اشاره به رسالت هنر تعزیه، که انتقال صوتی و تصویری و تجسم عینی بخشیدن به واقعه بزرگ عاشورا است، گفت: پس از اجرای موفق دو دوره سوگواره عاشورایی در سال‌های ۹۴ و ۹۵، امسال با تمهیدات اندیشیده شده گروه‌های تعزیه در مدارس منتخب مناطق ۱۸،۱۵،۱۴،۱۱،۸ و۲۰ تهران تشکیل می‌شود. به گفته وی، در «سومین سوگواره عاشورایی» با هماهنگی ادارات آموزش ‌وپرورش مناطق مذکور، در هر منطقه پنج مدرسه انتخاب و پس از گزینش دانش‌آموزان مستعد، در بازه زمانی ۲۰ مهر تا ۱۰ آبان زیر نظر کارشناسان و اساتید تعزیه ازجمله کاظم جده خواه، علی اصغر هوشنگی و... آموزش می‌بینند.

 

اولین عکس از «مصادره»

در آغاز فیلمبرداری

اولین عکس از فیلم سینمایی «مصادره» همزمان با روزهای آغاز فیلمبرداری آن منتشر شد. به گزارش ایلنا، فیلم کمدی «مصادره» اولین تجربه کارگردانی بلند سینمایی مهران احمدی است که برای نمایش در جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود. رضا عطاران، هومن سیدی، بابک حمیدیان، میرطاهر مظلومی، هادی کاظمی، مزدک میرعابدینی، سیامک صفری، میلنا واردانیان، لوسینه گیراگوسیان، آلیسا میلکستیان و مهران احمدی به همراه بازیگران کودک امیرصدرا حقانی و هارمیک سوقومونیان ایفای نقش می‌کنند.در خلاصه داستان فیلم آمده است: «ایران خیلی بزرگه ولی ما هم خیلی بدشانسیم...»

 

مجموعه رئالیتی شو «دستم را بگیر» به تدوین رسید

مسابقه «دستم را بگیر» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید ابوطالب به مرحله تدوین رسید.

سعید ابوطالب (تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه دستم را بگیر) گفت: تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «دستم را بگیر» پس از ماه‌های طولانی به پایان خود نزدیک می‌شود و همزمان تدوین آن به صورت مجزا توسط 7 گروه آغاز شده و به زودی از شبکه افق پخش خواهد شد. وی ادامه داد: تدوین بخش‌های مختلف این مجموعه عظیم را عده‌ای از تدوینگران سینما و تلویزیون ازجمله  یاسر سنایی، محمدمهدی بهرامی نژاد، سیدمحمد حسینی پاریزی، حسین بیات، مهدی گرامی و.... برعهده دارند.

 

فراخوان اولین جشنواره بین‌المللی کارتون بیت المقدس- ترکیه

انجمن Mirasımız در استانبول ترکیه برگزاری این رویداد فرهنگی را به عهده دارد. این جشنواره برای نشان دادن خشونت و تبعیض علیه مسلمانان شهر بیت المقدس از تمامی هنرمندان سراسر جهان دعوت به عمل می‌آورد تا مفاهیمی و موضوعاتی همچون حقوق بشر، عدالت، آزادی، عشق، فرهنگ، زندگی اجتماعی، مسئولیت اجتماعی، صلح، زندگی شهری را با هنر کاریکاتور به تصویر کشند.

علاقمندان می‌توانند پس از تکمیل فرم ثبت نام آثار خود را حداکثر تا تاریخ جمعه 26 آبان ماه 1396 به جشنواره ارسال نمایند. لینک دریافت فرم ثبت نام www.kuduscartoon.com/MKKYForm.pdf