امروز 2 تیر 1397 - ساعت 17:40
نجفی در حاشیه جلسه هیات دولت:

مدیران شهری باید از بدنه شهرداری باشند

نجفی در حاشیه جلسه هیات دولت: مدیران شهری باید از بدنه شهرداری باشند

: شهردار تهران در خصوص ابقای برخی مدیران دوران قالیباف گفت: بعضی مدیران قالیباف، مدیران خوبی بودند. از لحاظ خط سیاسی هم لزوما طرفدار ایشان نبودند.

محمدعلی نجفی شهردار تهران در جمع خبرنگاران در پایان نشست هیات دولت درباره اینکه چه زمانی شاهد تغییرات ملموس در شهرداری خواهیم بود، گفت: در هیج دستگاهی نمی‌شود گفت از فردا هیچ کس را عوض نمی‌کنیم؛ این جریانی مستمر است. عمر مدیریت مدیران چهار سال است، معنی آن این است که هر سال باید یک چهارم مدیران تغییر کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره ارتقای برخی مدیران دوران قالیباف در شهرداری هم اظهار داشت: بعضی مدیران قالیباف، مدیران خوبی بودند. از لحاظ خط سیاسی هم لزوما طرفدار آقای قالیباف نبودند. یکی از اولویت‌های من این بود که از بدنه شهرداری نیرو بگیرم؛ چه اصلاح‌طلب چه غیر اصلاح‌طلب.

شهردار تهران افزود: این روش خوبی است؛ چراکه بزرگترین گلایه بدنه شهرداری در دوران مدیریت قبلی، این بود که تقریبا اکثر قریب به اتفاق مدیران رده بالا از بیرون شهرداری انتخاب می‌شدند. به نظر من سیاست ما خوب است اگر کسی که در دوران قالیباف در سطح پایین‌تری کارش خوب بوده، حالا ارتقا پیدا کند، چه ایرادی دارد؟

نجفی در درباره بدهی‌های شهرداری هم تصریح کرد: ما در مدیریت بدهی‌ها و منابع و مدیرت هزینه بحث زیادی داریم؛ ولی حجم بدهی‌ها چیزی نیست که در کوتاه‌مدت بتوان آن را کنترل کرد. حداقل بدهی‌های قطعی تایید شده ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

وی درباره احتمال تصمیم ترامپ برای خروج از برجام هم خاطرنشان کرد: هنوز موضع قطعی ترامپ معلوم نیست؛ ولی من فکر می‌کنم اگر ترامپ حرکتی انجام دهد که به معنی خروج آمریکا از برجام باشد، هم از نظر بین‌المللی و هم از نظر داخلی به ضرر او تمام خواهد شد.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که مهمترین کاری که در حوزه شهری انجام خواهید داد چیست؟ ابراز داشت: کارهای شهری به قدری گسترده است نمی‌توان گفت اما فکر می‌کنم و از جمله کارهای مهم مسئله حمل و نقل شهری و ترافیک است.

نجفی درخصوص جلسه شهرداری با دولت درباره بدهی‌های دولت به شهرداری نیز بیان کرد: یک جلسه با آقای نوبخت و یک جلسه با آقای کرباسیان داشتیم که در هر دو جلسه تصمیم‌گیری شد کمیته مشترکی برای این که ارقام را که مورد نظر هر دو طرف باشد را دربیاوریم و ارائه کنیم بنابراین یک مقدار طول می‌کشد.

وی ادامه داد: جلسه با آقای نوبخت از این جهت مهم بود که اولا در مورد ردیف‌های بودجه‌ای امسال در قانون بودجه و شهرداری مورد بررسی قرار گرفت؛ مانند پرداخت ۶۰ درصد سهم شهرداری از جرائم رانندگی که آقای نوبخت قول پرداخت دادند و ثانیا در مورد احکام بودجه شهرداری در فاینانس دولت مشخص شود.

شهردار تهران درباره سهم شهرداری از فروش بلیط مترو یادآور شد: قرار شده است یا به صورت نقدی یا اوراق این سهم پرداخت کنند.

نجفی درباره ناامنی برخی از خطوط مترو عنوان کرد: وزرات کشور و اعضای شورای شهر ایراد گرفته‌اند ما هم یک تیم فنی گذاشته تا این ایرادات را بررسی کنند که احتمالا این مطلب را تائید خواهند که در اینصورت ما آن خطوط را به صورت موقت تعطیل خواهیم کرد و تا ایرادات را برطرف می‌کنیم. حفظ جان شهروندان برای ما مهم‌تر از هر چیز است.