امروز 2 مهر 1397 - ساعت 11:49
سالاری:

گردشگری شبانه در تهران مغفول مانده است

سالاری: گردشگری شبانه در تهران مغفول مانده است

فارس: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: یکی از موضوعات مغفول مانده در تهران، گردشگری شبانه است و باید این موضوع در پایتخت اجرایی شود.

محمد سالاری درباره وضعیت خیابان سی‌تیر اظهار داشت: اگر قرار است از این خیابان به عنوان پیاده‌راه استفاده شود، باید ترددخودرو‌ها در آن متوقف شود.

وی با اشاره به اینکه در عمل اگر خیابان سی‌تیر کاربری پیاده‌راه و ماشین‌راه داشته باشد، تناقض محسوب می‌شود، گفت: البته سنگفرش‌هایی که برای خیابان سی‌تیر اجرایی شده، به هیچ عنوان با تردد ماشین همراه نیست و حتی شهروندان نیز به راحتی نمی‌توانند بر روی این سنگفرش‌ها قدم بگذارند. برجستگی‌هایی که بر روی این سنگفرش‌ها است موجب اذیت پیاده‌‌ها می‌شود. وی گفت: یکی از نقاط قوت خیابان سی‌تیر، فضای ایجاد شده در شب است که به عنوان گردشگری، شهروندان می‌توانند از این خیابان استفاده کنند.

سالاری ادامه داد: گردشگری شبانه از موضوعاتی است که در شهر تهران مغفول مانده است و باید به سمتی حرکت کنیم که با همکاری دستگاه‌های ذیربط و نهادهای امنیتی و انتظامی، گردشگری شبانه را در شهرها و کلان‌شهرهایی چون تهران رونق دهیم.

وی بیان داشت: در بسیاری از کشورها در شب مغازه‌ها در بعضی از نقاط تعطیل نمی‌کنند و خیلی از افراد نیز علاقه دارند با توجه به خلوت بودن شب، در شب‌ها خرید خود را داشته باشند و این موضوع می‌تواند ترددهای روزانه را نیز کاهش دهد.