امروز 19 آذر 1397 - ساعت 08:36
بررسی 22 تیمی که بلیت روسیه را گرفتند

همه احتمالات درباره گروه ایران در جام جهانــــــــــی

بررسی 22 تیمی که بلیت روسیه را گرفتند همه احتمالات درباره گروه ایران در جام جهانــــــــــی

بر اساس نتایج و رتبه تیم‌ها در رنکینگ فیفا، تیم ملی فوتبال ایران در سید ۳ جام جهانی روسیه قرار خواهد گرفت و فرصت خوبی برای صعود از گروهش خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های انتخابی جام جهانی در شرف پایان است و در این بین چهره ۲2 تیم از ۳۲ تیم حاضر به جام جهانی مشخص شده است.

فیفا برای تعیین سیدبندی جام جهانی به قرعه‌کشی آتی خود اکتفا می‌کند. در این بین با توجه به مشخص شدن 22 تیم‌ حاضر در جام جهانی، سیدبندی خیلی از تیم‌ها مشخص شده که از این بین تیم ملی فوتبال ایران برای اولین بار در سید ۳ قرار خواهد گرفت.

 

حضور در سید ۳ به چه معناست

قرار گرفتن تیم ملی فوتبال ایران در سید سه اتفاق خوبی محسوب می‌شود چرا که یک تیم از سید چهار که از نظر امتیازی در رده‌بندی فیفا پایین‌تر از ایران است در گروه ما قرار خواهد گرفت.

با توجه به آنکه سه تیم آسیایی دیگر در سید چهار قرار می‌گیرند، از بین تیم‌های صربستان، نیجریه، مراکش و پاناما و هندوراس در صورت صعود یک تیم حتما با ایران هم‌ گروه

خواهد شد.

 

با چه تیم‌هایی هم‌گروه نمی‌شویم

هم‌چنین با توجه به سیدبندی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی، ایران قطعا با تیم‌های کاستاریکا،‌ ایسلند، مصر هم گروه نخواهد شد. و در صورت صعود تیم های کرواسی، دانمارک، تونس و سنگال به جام جهانی نیز با این تیم ها همگروه نخواهیم شد.

سیدبندی جام جهانی روسیه به شرح زیر است:

سید یک: روسیه ـ آلمان ـ برزیل ـ پرتغال ـ آرژانتین ـ بلژیک ـ لهستان ـ فرانسه

سید دو: اسپانیا ـ پرو (در صورت صعود) ـ سوئیس (در صورت صعود) ـ انگلیس ـ کلمبیا ـ ایتالیا (در صورت صعود) ـ مکزیک ـ اروگوئه

سید سه: کرواسی یا دانمارک (در صورت صعود) ـ کاستاریکا ـ ایسلند ـ تونس (در صورت صعود) ـ مصر ـ سنگال (در صورت صعود) و ایران

سید چهار: صربستان ـ نیجریه ـ استرالیا یا هندوراس (در صورت صعود) ـ ژاپن ـ مراکش (در صورت صعود) ـ پاناما ـ کره جنوبی ـ عربستان سعودی

اگر کشورهای دیگر صعود کنند چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

اگر پرو نتواند نیوزیلند را شکست دهد کرواسی در صورت صعود از سید سه به سید دو خواهد رفت و همین‌طور صربستان از سید چهار به سید سه خواهد رفت و نیوزیلند که توانسته به عنوان نماینده اقیانوسیه به جام جهانی راه یابد به سید چهار خواهد رفت.

درباره بازی‌های پلی‌آف در اروپا هم اگر تیم‌های سوئیس و ایتالیا نتوانند به جام جهانی راه یابند، کرواسی و دانمارک به سید دو

خواهند رفت. تیم‌های ایرلند شمالی و جنوبی هم می‌دانند که در صورت صعود در سید سه قرار می‌گیرند و البته یونان در صورت صعود در سید چهار قرار خواهد گرفت.سوئد در صورت صعود به سید سه خواهد رفت.

اگر ایران در قرعه کشی جام جهانی خوش شانس باشد می تواند با تیم های روسیه- پرو (در صورت صعود) و پاناما همگروه شود که آسان ترین قرعه ممکن برای ایران است.

 

قرعه مرگ برای ایران کدام است؟

در بدترین حالت ممکن هم این شرایط است که با آلمان - اسپانیا و نیجریه همگروه شویم.

نکته: در قرعه کشی جام جهانی تیم های آسیایی و آفریقایی با هم همگروه نخواهند شد و نهایت دو تیم از اروپا در یک گروه قرار خواهند گرفت.

 

22 تیمی که راه یافته جام جهانی هستند

با پایان رقابت‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در تمامی قاره‌ها به‌استثنای آفریقا، هنوز ۹ تیم دیگر شانس صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را دارند.

پرونده بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در قاره اروپا و آمریکای لاتین سه شنبه شب بسته شد و به این ترتیب چهره 9 تیم صعودکننده از قاره سبز که به‌عنوان سرگروه به روسیه میزبان به‌عنوان دیگر نماینده اروپا ملحق می‌شوند، مشخص شد. همچنین تکلیف هشت تیم دوم برتر گروه‌های 9گانه برای رفتن به پلی‌آف ــ جایی که 4 جدال رفت و برگشتی تکلیف 4 سهمیه باقی‌مانده قاره اروپا را مشخص خواهند کرد ــ روشن شد.

در آمریکای جنوبی نیز چهره چهار تیمی که مستقیماً به جام جهانی صعود می‌کنند و نیز تیم پنجم که باید در پلی‌آف میان‌قاره‌ای به مصاف نیوزیلند (نماینده اقیانوسیه) برود مشخص شد.مسابقات مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) هم به پایان رسید و 3 تیم صعود کننده مشخص شدند. تیم چهارم این منطقه هم که هندوراس است در پلی‌آف میان‌قاره‌ای به دیدار استرالیا به‌عنوان پنجم نماینده آسیا می‌رود.

به این ترتیب چهره 22 تیم از 32 تیمی که تابستان سال آینده به روسیه سفر خواهند کرد، مشخص شد و تکلیف 9 سهمیه دیگر که در آبان ماه با برگزاری دور آخر مرحله انتخابی در قاره آفریقا (برای مشخص شدن سه سهمیه باقی‌مانده) و باز‌ی‌های پلی‌آف‌ در قاره اروپا و بازی‌های پلی‌آف میان‌قاره‌ای مشخص خواهد شد. روسیه هم که میزبان مسابقات است.

22 تیمی که تا کنون به جام جهانی صعود کرده‌اند عبارتند از:

آسیا: ایران، کره جنوبی، ژاپن، عربستان سعودی، (استرالیا با شکست سوریه در پلی‌آف درون‌قاره‌ای به پلی‌آف میان‌قاره‌ای با هندوراس رسید)

اروپا: فرانسه، بلژیک، اسپانیا، آلمان، صربستان، پرتغال، لهستان، انگلیس و ایسلند

آفریقا: نیجریه و مصر (تونس، کنگو «از گروه اول»، مراکش، ساحل عاج «از گروه سوم»، سنگال، بورکینافاسو و کیپ‌ورده «از گروه چهارم» هنوز شانس دارند)آمریکای جنوبی: برزیل، اوروگوئه، آرژانتین و کلمبیا (پرو به پلی‌‌آف میان‌قاره‌ای برابر نیوزیلند رسید)آمریکای شمالی: مکزیک، کاستاریکا و پاناما (هندوراس به پلی‌آف میان‌قاره‌ای برابر استرالیا رسید) روز سه‌شنبه آینده (25 مهرماه) قرعه‌کشی مرحله پلی‌آف در مقر فیفا در زوریخ انجام می‌شود و بازی‌های رفت در روزهای 18 تا 20 آبان و جدال‌های دور برگشت در روزهای 21 تا 23 آبان انجام می‌شود.