امروز 29 مرداد 1397 - ساعت 15:09

خبر

دلار‌گران شد، شمشیربازی‌دچار‌مشکل شد

رییس فدراسیون شمشیربازی می‌گوید در سال‌های گذشته مربیان خارجی خوبی در شمشیربازی ایران حضور داشتند اما پس از رسیدن دلار از هزار تومان به ۴ هزار تومان فدراسیون نتوانست با این مربیان همکاری‌اش را ادامه دهد.

فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حضور مربی جدید ازبکستانی تیم ملی اپه اظهار کرد: ازبکستان در اسلحه اپه بسیار قوی است و ورزشکاران این کشور در المپیک و قهرمانی جهان عناوین زیادی دارند. شوکت توردی نیز یکی از مربیان خوب ازبکستان است که مبلغ قرارداد و دستمزد بالایی دارد.

وی تصریح کرد : ‌پس از گران شدن دلار و رسیدن قیمت آن از هزار تومان به ۴ هزار تومان و با توجه به اینکه بودجه فدراسیون شمشیربازی بسیار محدود است، نتوانستیم همچنان با این مربیان همکاری‌مان را ادامه دهیم و به مربیان داخلی تکیه کردیم. باقرزاده ادامه داد: با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی جاکارتا را پیش رو داریم به این فکر افتادیم که حتما برای تیم‌های ملی اپه و فلوره مربی خارجی بیاوریم. در حال حاضر مربی اپه مشغول به کار شده است و مربی فلوره نیز به زودی معرفی خواهد شد.

 

با افزایش ارزش سهام؛

علی بابا بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان شد

مجموع سرمایه بازار علی بابا با رسیدن به بیش از ۴۷۲ میلیارد دلار، عنوان بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی جهان را از آن این برند کرد.

مهر به نقل از شینهوا، سهام شرکت علی بابا با پیشی گرفتن از فروشگاه اینترنتی آمازون آمریکا عنوان بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی جهان را از آن خود کرد.

در معاملات امروز بازارهای جهانی، هر سهام علی بابا با ۱.۲ درصد افزایش به ۱۸۴.۳۲ دلار رسید و مجموع سرمایه بازار این فروشگاه اینترنتی چینی به ۴۷۲ میلیارد و یکصد میلیون دلار رسید.

تحلیلگران معتقدندبه دلیل عملکرد چشمگیر علی بابا در سال جاری میلادی، این فروشگاه اینترنتی چینی بعداز ۲ سال موفق به باز پس گیری عنوان بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی جهان از آمازون شد.

تعداد خریداران کالا از پلت فورم علی بابا به ۴۶۶ میلیون نفر افزایش پیدا کرده که در حدود یک سوم جمعیت چین است