امروز 23 آذر 1397 - ساعت 09:57

اخبار کوتاه:

قدردانی رهبر انقلاب از مسئولان عتبات در نجف و کربلا

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی استانهای آذربایجان‌شرقی و قم، با تجلیل از پدیده با شکوه و حیرت‌انگیز راهپیمایی اربعین و با دعا و آرزوی قبولی زیارت زائران، از دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر کردند. به گزارش دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی راهپیمایی عظیم اربعین را نشانه گسترش روح مبارزه و مجاهدت در راه خدا و آمادگی برای شهادت، در همه دنیای اسلام دانستند و افزودند: حضور این جمعیت عظیم از نقاط مختلف دنیا با وجود تهدیدهای تروریستی، پدیده‌ای عظیم و نشان‌دهنده اوج‌گرفتن تفکر مبارزه در راه خدا و آمادگی عمومی و همگانی در این راه است. رهبر انقلاب اسلامی پدیده‌ی الهی و معنویِ راهپیمایی اربعین را بی‌سابقه و غیرقابل توصیف خواندند و با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این حرکت عظیم گفتند: از دولت عراق که وسایل برگزاری این حرکت با شکوه را فراهم کرد، از ملت عزیز عراق که اینگونه مخلصانه و شادمانانه از زائران حضرت اباعبدالله علیه‌السلام پذیرایی کرد، از جوانان مبارز عراقی و حشد شعبی و دست‌اندرکاران تأمین امنیت مراسم، و از مسئولان عتبات در نجف اشرف و کربلای معلی، قلباً تشکر می‌کنیم و برکات الهی را برای آنان خواستاریم.

 

اعلام وصول سوالات ملی نمایندگان از پنج وزیر

خانه ملت: ۱۲ سوال ملی هشت نماینده مجلس از وزرای کار، بهداشت، راه، کشور و خارجه اعلام وصول شد. محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس در قرائت موارد اعلام وصولی گفت: لایحه کمک ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان‌های شمالی و کلان‌شهرها با مشارکت بخش غیردولتی، همچنین دو سوال ملی حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان از وزیر کار درباره وجود تبعیض در هزینه‌ بیمه شدگان تامین اجتماعی و علت عدم اجرای مصوبه یکسان سازی دفترچه‌های بیمه درمانی در بودجه سال ۹۵ اعلام وصول می شود. همچنین سوال ملی نصرالله پژمان فر نماینده مشهد از وزیر بهداشت درباره عدم اجرای کامل قانون انطباق امور پزشکی با موازین شرعی اعلام وصول می‌شود. دو سوال ملی نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران از وزیر بهداشت درباره علت مطالبه ۹ درصد حق بیمه جهت واریز به وزارت بهداشت، درمان و امور پزشکی و علت صدور مجوز واردات صافی دیالیز علیرغم تولید در داخل کشور و سوال این دو نماینده از وزیر راه در خصوص علت واردات تجهیزات حمل و نقل ریلی علیرغم وجود تولیدات مشابه داخلی اعلام وصول می شود.

سوال ملی جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام و ۱۳ نماینده دیگر از وزیر کشور درباره بی توجهی به مالکیت مردم در اراضی شرق کشور و بلاتکلیفی افراد فاقد شناسنامه و مشکوک تابعیت از دیگر موارد اعلام وصولی است. دو سوال ملی جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد از وزیر خارجه درباره چگونگی نفوذ افراد دو تابعیتی در تیم کارشناسی و هیئت مذاکرات هسته‌ای و همچنین دلیل سفر به کشور فرانسه بدون برآورد اطلاعات امنیتی همزمان با اجلاس منافقین اعلام وصول شد.

سوال ملی قاضی پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران از وزیر خارجه درباره علت ادای احترام به پرچم کردستان عراق و سوال ملی ولی داداشی نماینده آستانه از وزیر خارجه درباره عدم رفتار متقابل با دولت جمهوری آذربایجان در خصوص صدور ویزا از دیگر موارد اعلام وصولی است. همچنین سوال مجید ناصری نژاد نماینده شادگان از وزیر خارجه درباره علت ضعف عملکرد وزارت خارجه در انتفاضه بحرین نیز اعلام وصول شد.

 

اهداف‌مان را کوتاه‌مدت تعریف نکرده‌ایم

ایلنا: یک عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: حزب اتحاد بدون کوچکترین سهم خواهی در میدان انتخابات حضور داشت و نقش خود را در هدایت و سازمان‌دهی نیروها به خوبی ایفا کرد. غلامرضا انصاری درباره فعالیت حزب متبوعش گفت: آخرین کنگره حزب اتحاد ملت حدود ۳ ماه پیش برگزار شد و در حال حاضر بر اساس برنامه‌ای که تدوین شده فعالیت می‌کنیم و گام برمی‌داریم.

وی تاکید کرد: بحث آموزش، عضوگیری و گسترش تشکیلات را در کل کشور با جدیت دنبال می‌کنیم. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: در حزب اتحاد ما اهداف‌مان را کوتاه‌مدت تعریف نکرده‌ایم بلکه برای اینکه یک حزب اساسی و به اصطلاح گسترده باشیم، برنامه‌های بلندمدت داریم و معتقد هستیم که باید گام به گام، آهسته و پیوسته اصلاحات را دنبال کنیم، برای ما حضور کوتاه‌مدت معنا و مفهومی نخواهد داشت.