امروز 27 آبان 1397 - ساعت 03:50

خبر

نشست فراکسیون مستقلین با وزیر اقتصاد و معاون بانک مرکزی

ایسنا: سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از جلسه صبح امروز این فراکسیون با وزیر اقتصاد و معاون رئیس کل بانک مرکزی خبر داد.

مهرداد لاهوتی اظهار داشت:‌ در جلسه امروز دوشنبه فراکسیون مستقلین که با حضور کرباسیان وزیر اقتصاد و حیدری معاون بانک مرکزی برگزار شد درباره‌ی موضوع واردات مباحثی مطرح و تاکید شد که نمی‌شود با سیل واردات بازار اقتصاد را تنظیم کرد.

وی افزود: بحث دیگری که در جلسه مطرح شد درباره‌ی اجرای ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید بود که بانک‌ها باید ظرف ۳ سال اموال مازاد خود را واگذار کنند و از بنگاه داری خارج شوند که وزیر اقتصاد قول داد فروش اموال مازاد بانک‌ها ظرف سه سال واگذار شود.

لاهوتی یادآور شد: آقای حیدری هم در این جلسه گفت که وضعیت سپرده گذاران زیر ۲۰۰ میلیون تومان تعیین تکلیف شده و سپرده گذاران بالای ۲۰۰ میلیون تومان هم که پول‌های درشت داده‌اند علی الحساب تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به آنها پرداخت خواهد شد.

 

سايپا در كنار آسيب ديدگان زلزله

گروه خودروسازي سايپا در پي اعلام خبر زلزله استان‌هاي غرب كشور ضمن ابراز همدردي با هم وطنان آسيب ديده اعلام كرد كه براي كمك و دلجويي از مردم عزيز آن منطقه، خود را در كنار آنها ديده و با تمام امكانات به ياري مردم منطقه خواهد شتافت.

به گزارش سايپا نيوز؛ بر اساس دستور دكتر جمالي مدير عامل گروه خودروسازي سايپا تمامي نمايندگي‌هاي اين گروه خودروسازي در استان كرمانشاه و ساير استان هاي همجوار به كمك مردم خواهند شتافت و ارائه خدمات خواهند داد.

شبكه خدمات پس از فروش سايپا موظف شد به صورت شبانه روزي آماده ارائه خدمات باشد و خودروهاي آسيب ديده از زلزله را در اسرع وقت خدمات رساني كند.

همچنين تمامي نمايندگي هاي گروه سايپا در استان كرمانشاه و استان هاي همجوار موظف به ارائه خدمات در خصوص اسكان آسيب ديدگان ناشي از اين حادثه شده اند.

علاوه بر اين با هماهنگي هاي صورت پذيرفته، براي خودروهاي آسيب ديده در زلزله كه امكان حمل آنها به نمايندگي ها وجود ندارد، تعميركاران شبكه خدمات پس از فروش سايپا به محل اعزام خواهند شد و در همان مكان خدمات امدادي را ارائه خواهند داد. گفتني است شماره تماس 096550 به صورت 24 ساعته آماده پاسخ گويي به هموطنان خواهد بود.

 

وزیر نیرو فرماندهی تامین آب و برق زلزله‌زدگان را برعهده گرفت

خبرآنلاین: وزیر نیرو گفت: به دلیل وسعت خسارت در منطقه سرپل ذهاب و رعایت مسائل ایمنی، برق‌رسانی در این منطقه با روشن شدن هوا به سرعت در حال پیگیری است.

رضا اردکانیان که فرماندهی عملیات امدادرسانی به وضعیت تامین آب و برق مناطق زلزله زده را شخصا پیگیری می‌کند، گفت: تاسیسات برق رسانی سرپل ذهاب به دلیل نزدیکی به کانون زلزله، آسیب فراوانی دیده است و از شب گذشته رسیدگی به مشکل قطع برق در این منطقه در دستور کار است.

وی ادامه داد: در این منطقه هیچگونه مشکلی از نظر حضور پست‌های امداد برق نداریم و با آغاز روز، رفع خسارت‌ها و برقراری دوباره جریان برق در این منطقه با سرعت در حال پیگیری است.

وزیر نیرو تصریح کرد: شبکه آب و برق استان‌های نزدیک به مرکز وقوع زلزله یعنی کرمانشاه، کردستان و ایلام در وضعیت پایدار قرار دارد و سرپل ذهاب نیز در چند ساعت آینده برق‌دار می‌شود.