امروز 25 مهر 1397 - ساعت 11:40
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با سفیر ایتالیا:

بهره‌گیری از رسانه‌ها در غنی‌سازی روابط ضروری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با سفیر ایتالیا: بهره‌گیری از رسانه‌ها در غنی‌سازی روابط ضروری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایران و ایتالیا دارای اشتراکات بسیاری در حوزه‌های فرهنگی و تمدنی هستند و می‌توانند در حوزه مکتوب و گسترش روابط در بخش نشر همکاری‌های بسیاری رابا هم دنبال کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه 22 آبان در دیدار با  مائورو کونچا توری سفیر کشور ایتالیا در تهران با بیان این مطلب افزود: ایران و ایتالیا از نظر تمدنی و فرهنگی اشتراکات بسیاری با یکدیگر دارند و امیدوارم روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

صالحی با اشاره به حضور ایتالیا در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: حضور دو کشور در نمایشگاه‌های کتاب یکدیگر فرصت‌های تازه ای بین ناشران و نویسندگان دو ملت فراهم می‌آورد که از این طریق می‌توان به همکاری‌های جدیدی در این زمینه دست یافت.

وی گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران نیز یکی دیگر از مسیرهایی است که می‌توان از طریق آن، دو ملت را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کرد و بر وجود اشتراکات فرهنگی، هنری و تمدنی آن‌ها تاکید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: خبرنگاران و رسانه‌های ایرانی می‌توانند دریچه خوبی برای انتقال فرهنگ دو ملت به یکدیگر باشند.

در این دیدار مائورو کونچا توری سفیر کشور ایتالیا در تهران گفت: ایران و ایتالیا در زمینه‌های فرهنگی و هنری فعالیت‌های مشترک بسیاری با یکدیگر داشته اند.

وی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی ایتالیا در تهران ادامه داد: در این هفته اقدامات فرهنگی و هنری بسیاری انجام خواهیم داد. به عنوان مثال شب گذشته در دانشگاه آزاد برنامه داشتیم و فردا نیز در دانشگاه تهران فعالیت فرهنگی و هنری در راستای برگزاری هفته فرهنگی ایتالیا در تهران خواهیم داشت.

سفیر ایتالیا در تهران بر حضور این کشور در جشنواره‌های مختلف فجر از جمله فیلم، موسیقی و تئاتر اشاره کرد و گفت: در دوره آینده این جشنواره‌ها نیز ایتالیا حضور خواهد داشت.

وی همچنین بر همکاری‌های مشترک دو کشور در زمینه موزه هنرهای معاصر دو کشور تاکید کرد و افزود: گسترش روابط از طریق رسانه‌ها نیز مهم است زیرا از این طریق دو ملت می‌توانند نسبت به حقایق و واقعیت‌های یکدیگر شناخت پیدا کنند.