امروز 27 آبان 1397 - ساعت 03:50

خط داغ

افتتاح دومین جشنواره سراسری تجسم هنر درگالری ملت

نمایشگاه دومین جشنواره سراسری دانشجویی تجسم هنر با عنوان پاتوغ (ق) امن ، طبیعت پایدار سه شنبه بیست و سوم آبان ماه ساعت 16 در گالری ملت افتتاح می شود. نمایشگاه دومین جشنواره سراسری تجسم هنر با عنوان پاتوغ (ق) امن، طبیعت پایدار که رویدادی خاص در زمینه هنر های تجسمی به شمار میرود، به جهت ایجاد بستری خردمندانه و خلاق در عرصه علم و هنر در میان دانشجویان سراسر کشورتوسط دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 47 تهران تشکیل یافته است.

توسعه علمی و عملی اهداف آموزش عالی در زمینه هنرهای تجسمی، شناخت و کمک به پرورش خلاقیت در خلق آثار دانشجویان هنرهای تجسمی کشور، تحول نقش تفریحات سنتی در قالب سبک نوین زندگی و... از اهداف برگزاری دومین جشنواره سراسری تجسم هنر است.

 

نمایش فیلم‌های کمدی

از ۲۵ آبان ممنوع شد

شورای صنفی نمایش به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری پایان ماه صفر نمایش فیلم‌های کمدی را از ۲۵ آبان متوقف کرد. غلامرضا فرجی (سخنگوی شورای صنفی نمایش) با اشاره به مصوبه امروز این شورا گفت: براساس مصوبه امروز شورا نمایش فیلم‌های کمدی از ۲۵ الی ۲۸ آبان در همه سینماهای  تهران و شهرستان‌ها ممنوع است. وی ادامه داد: همچنین سینماهای سراسر کشور از ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۲۵ آبان از ساعت ۱۷ تعطیل هستند و روز جمعه نیز به صورت کامل تعطیل هستند. همچنین از ساعت ۱۷ روز شنبه ۲۷ آبان نیز سینماها تعطیل هستند و روزیکشنبه ۲۸ آبان نیز کامل تمامی سینماها تعطیل هستند و فعالیت خود را از روز دوشنبه ۲۹ آبان از سر می‌گیرند.

 

نمایش سازهای سنتی ایران در اروپا

نمایشگاه سازهای سنتی و صنایع دستی کشورهای ایران، تاجیکستان و افغانستان در بخش جنبی نخستین جشنواره هنری فارسی زبانان اروپا برگزار می‌شود. این دو نمایشگاه به همت انجمن فرهنگی- هنری پرشیانا و با همکاری هنرمندان ایرانی و سفارت‌های افغانستان و تاجیکستان برپا می‌شود. این نمایشگاه‌ها به مدت یک هفته میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. بازدیدکنندگان ضمن آشنایی با سازهای سنتی و صنایع دستی کشورهای یادشده، بی شک بیشتر به اشتراکات فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، تاجیک و افغانستانی پی می‌برند. این جشنواره برای نخستین بار در اروپا با هدف ایجاد مودت، اتحاد و یکرنگی میان پارسی زبانان قومیت‌های مختلف و رونق زبان و ادبیات پارسی برگزار می‌شود.

 

هم‌ دردی اهالی ادبیات

با هم‌وطنان زلزله‌زده

ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و آسیب دیدگان زلزله غرب کشور از نویسنده‌ها و شاعران برای حضور و اهدای خون در مرکز انتقال خون وصال دعوت کرد. مهدی قزلی گفت با توجه به اعلام نیاز مراکز رسمی به خون، اهالی ادبیات در این حضور با هم‌وطنان زلزله‌زده ابراز هم‌دردی و وفاداری می‌کنند.

قرار است این برنامه، فردا، سه‌شنبه ۲۳ آبان از ساعت ۱۱ تا ۱۳ در مرکز انتقال خون وصال به نشانی خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، بالاتر از تقاطع طالقانی، شماره ۹۹ برگزار شود.

 

نشست شاهنامه پژوهی

در موزه ملک برگزار می‌شود

نشست‌های «شاهنامه‌پژوهی بر اساس نسخه‌های گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک» با خوانش دکتر محمود جعفری دهقی در پاییز ۱۳۹۶ خورشیدی، چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در «تالار هزارداستان» نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برپا می‌شود. زمان نخستین نشست، چهارشنبه ۲۴ آبان خواهد بود. نشست‌های شاهنامه‌پژوهشی، از سلسله نشست‌های تخصصی فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی به شمار می‌آید که کتابخانه و موزه ملی ملک، در منظومه فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی با موضوع‌های گوناگون برگزار می‌کند.