امروز 25 مهر 1397 - ساعت 11:44

خبر

آمادگی مدیریت شهری برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان

رییس شورای شهر تهران از آمادگی مدیریت شهری برای امدادرسانی به هموطنان زلزله زده خبر داد.

محسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با نقش شهرداری تهران در کمک رسانی به زلزله زدگان غرب کشور گفت: تلاش داریم که نقش بخش امداد رسانی و مدیریت بحران شهرداری تهران با توجه به توانمندی وامکانات آن در حوادث غیرمترقبه افزایش یابد تا بتوانیم به هموطنانمان یاری برسانیم.

رییس شورای شهر تهران گفت: ستاد مدیریت بحران تهران از ساعتی پس از وقوع زلزله یکشنبه شب در غرب کشور فعال شده است و شهرداری تهران نیز با توجه به وظایف و امکانات خود در این ستاد نقش موثری ایفا می‌کند.

هاشمی افزود: شهردار تهران در نخستین ساعات صبح امروز جهت پیگیری موضوع کمک رسانی به هموطنانمان در ستاد مدیریت بحران حاضر شده است و شورای شهر تهران نیز به صورت ویژه‌ای این موضوع را دنبال می کند.

محسن هاشمی گفت: در حوادثی نظیر زلزله، امدادهای 24 ساعت نخست تاثیر ویژه‌ای دارد و کمک های بعدی در جهت مراقبت از کسانی است که در زلزله بی خانمان شده و نیاز به اسکان موقت، مواد غذایی، مواد شوینده و کمکهای حیاتی دارند و با تماس‌هایی که با استانهای زلزله زده ایلام وکرمانشاه برقرار شده است، مشخص شده، نیروی انسانی جهت امداد در منطقه وجود دارد و نیاز به مواد غذایی، پتو و تجهیزاتی نظیر توالت‌ها وحمام‌های صحرایی و چادر جهت اسکان موقت وجود دارد که خوشبختانه ارسال سریع این نیازها با توجه به موجود بودن آنها در مرز مهران برای زائران اربعین، به مناطق زلزله زده امکان پذیر است و برای ارسال ماشین آلات نیز هماهنگی های لازم در حال انجام است.

رییس شورای شهر تهران در خاتمه گفت: اعضای شورای شهر تهران ضمن همدردی با هموطنان آسیب دیده در تلاش است تا تمهیدات لازم جهت تسریع در ارسال کمکهای مدیریت شهری وهمچنین مشارکت شهروندان برای یاری رساندن به هموطنان زلزله زده صورت گیرد.

 

توسط شهرداری تهران انجام شد:

ارسال سرویس بهداشتی

و مواد غذایی به سر پل ذهاب

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اعزام تجهیزات مورد نیاز از سوی شهرداری تهران به مناطق زلزله زده گفت: ۲ تریلی آب معدنی، ۴ آمبولانس شهر سالم، ۲ کانتینر موادغذایی، ۱۰ آمبولانس از بهشت زهرا، ۱۶۰ چشمه سرویس بهداشتی، ۴ دستگاه بیل مکانیکی و ۴۰ هزار پتو، چادر گروهی همچنین دارو به سرپل ذهاب ارسال شد.

مجتبی یزدانی با بیان اینکه بلافاصله بعد از وقوع زلزله یکشنبه شب در مناطق غربی کشور، شهردار تهران طی تماس تلفنی با مسئولان استانی اطلاعات کامل را دریافت کرد و هماهنگی های لازم را انجام داد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: شهرداری تهران با تمامی مسئولان ذی ربط از جمله استاندار تهران، معاون عمرانی استانداری تهران، مدیرکل دفتر فنی استانداری، ستاد حوادث استان همچنین رییس سازمان مدیریت بحران کشور همکاری داشته و در جریان آخرین اقدامات قرار گرفت. وی ادامه داد: ضمن اینکه صادقی - رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران- بلافاصله بعد از وقوع زلزله به عنوان نماینده شهرداری تهران در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور شرکت کرد. همچنین با مسئولیت ستاد مدیریت بحران شهر تهران یک نماینده از ستاد بحران، یک نماینده از آتش نشانی تهران، یک نماینده از پشتیبانی و خدمات شهری به همراه چند نفر از نیروی شهر سالم برای بررسی به محل اعزام شدند.

یزدانی با بیان اینکه اورژانس شرکت شهر سالم با هماهنگی وزارت بهداشت با تمامی امکانات در محل حاضر می‌شوند، ادامه داد: داروهایی همچون سرم، آنتی بیوتیک و... به سرپل ذهاب ارسال شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: یک اکیپ آتش نشانی به همراه وسایل ضروری و سبک همچون قیچی و وسایل آهن بری جهت آواربرداری اعزام شدند که تمامی این اعزام‌ها با هماهنگی استاندارکرمانشاه و معاون عمرانی و حوادث استانداری و شهردار سرپل ذهاب انجام شده است.