امروز 25 مهر 1397 - ساعت 11:43

مناطق

صنعت گردشگری به کسب و کارخانگی رونق می‌بخشد

کسب و کار خانگی از طریق توسعه صنعت گردشگری و استفاده از ظرفیت های موجود، در شمال تهران رونق می گیرد. سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک در سومین جلسه شورای اقتصاد مقاومتی که با حضور رمضان لطفي معاون توانمند سازي و كارآفريني سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران، مدیران این مرکز و ... در منطقه یک برگزار شد با اعلام خبر فوق اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت های موجود گردشگری شمال تهران از جمله ، تفرجگاه های طبیعی ،مراکز مذهبی - تاریخی ، بازار قدیم تجریش ، کاخ موزه ها و دیگر اماکن تاریخی که در سطح محلات این منطقه وجود دارد می توان کسب و کار خانگی را رونق بخشید.

وی با اشاره با لزوم ایجاد کارآفرینی و رونق بخشی به کسب و کار ، ایجاد مشاغل خانگی را یکی از عوامل تولید اشتغال، کاهش بیکاری و به دنبال آن کاهش آسیبهای اجتماعی دانست. کارگران تصریح کرد: آموزش های لازم در خصوص کارآفرینی به شهروندان علاقمند در ۲۷ سرای محله منطقه یک ارائه شده و در صورتیکه شرکت یا موسسه محلی ایده ای در زمینه توسعه کارآفرینی در حوزه گردشگری داشته باشد در مرکز رشد شهرداری منطقه یک که در بوستان جمشیدیه مستقر است مورد حمایت قرار می گیرند.

وی گفت: با هدف رونق بیشتر کارآفرینی و ایجاد تحرک در حوزه گردشگری، مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه یک به منظور آغاز فعالیت های علمی و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه گردشگری با دانشگاه شهید بهشتی تفاهم نامه ای را تنظیم خواهد کرد .

 

نوسازی تجهیزات ترافیکی

در بزرگراه های شمال تهران

به منظور افزایش ضریب ایمنی بزرگراه ها و پیشگیری از وقوع آسیب به خودروها گاردیل های بزرگراهها ازسوی شهرداری منطقه 3 نوسازی و بازسازی شد. علیر ضا اسفراینی نژاد تصریح کرد: طی مهرماه سال جاری گاردیل های فرسوده و آسیب دیده در بزرگراههای رسالت ،شهید مدرس ،کردستان ،نیایش و شهید همت تعویض و بازسازی شد. اسفراینی نژاد همچنین نصب انواع تابلوهای عمودی به تعداد 225 عدد و علائم افقی شامل سرعتکاه ،فلش و... به تعداد 180 مورد ،نگهداری و بهسازی 142 ایستگاه اتوبوس ، بهسازی 1 پایانه اتوبوس و 4 پایانه تاکسی را از دیگر اقدامات این معاونت عنوان کرد. وی با اشاره به طرح استقبال از مهر و ایمن سازی مدارس این منطقه گفت : خط کشی 1628 بلوک عابر پیاده در محدوده ی مدارس ،خط کشی 25 مورد از حیاط مدارس ،نوشتار 180 مدرسه ،ایمن سازی محدوده ی 25 مرکز آموزشی و همسطح سازی 10 نقطه را از برنامه های اجرا شده در طرح استقبال از مهر برشمرد.

 

73 درصد بافت فرسوده منطقه 20 مسکونی است

شهردار منطقه 20 گفت: از 137 هکتار بافت فرسوده این منطقه، 100 هکتار در محدوده مسکونی است و 17 محله را درگیر کرده که تاکنون 35 درصد آن نوسازی شده است. سید احمد صفوی با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده از مهمترین اولویت های شهری و بهترین راهکار برای کاهش خسارات بلایای طبیعی است، افزود: 137 هکتار از منطقه 20، به عنوان بافت فرسوده شناسایی شده که تاکنون 2 هزار و 936 پلاک بالغ بر 35 درصد آن تخریب و نوسازی شده است. صفوی با اشاره به اینکه 100 هکتار از محدوده بافت فرسوده منطقه 20 با 7 هزار و 764 پلاک بالغ بر 73 درصد، شامل بافت مسکونی است، گفت: این منطقه، 20 محله دارد که 17 محله آن در گیر محدوده بافت فرسوده است که نوسازی کامل آن نیازمند مشارکت مالکان است. وی فراهم سازی بستر همکاری مالکان بافت فرسوده و جلب مشارکت آنها را از وظایف مدیریت شهری برشمرد و افزود: ارائه بسته تشویقی جدید شامل تخفیف های 100 درصدی صدور پروانه و هزینه انشعابات، تسهیلات بانکی، پرداخت ودیعه مسکن، تراکم و پارکینگ تشویقی، طراحی رایگان و کمک هزینه نما و فعالیت کارگروه های تخصصی در خصوص آگاه سازی شهروندان از جمله اقدامات انجام شده برای تسریع نوسازی بافت فرسوده بوده است.