امروز 26 مهر 1397 - ساعت 17:53

منهای فوتبال

یک داور ایرانی دیگر

در آستانه المپیکی شدن

چهار داور بین المللی کشتی ایران به زودی باید در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در لهستان قضاوت کنند که یک داور برای المپیکی شدن تلاش خواهد کرد.به گزارش مهر، رقابتهای کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان (رده امید) از روز ۳۰ آبان تا ۵ آذرماه در شهر بیدگوشچ لهستان برگزار خواهد شد و این در حالیست که چهار داور ایرانی بین المللی درجه یک، برای قضاوت در این مسابقات انتخاب شدند.بر این اساس نیما صادقی، مسعود رستمی پور، مهدی آقاولی و بابک امجدی به عنوان چهار داور جوان باید در کلاس تایپ ۴ برای ارتقای درجه یک به درجه « یک یا همان داور المپیکی حضور یابند. البته تنها داور ایرانی که آزمون تئوری برای دریافت درجه »یک را با موفقیت پشت سر گذاشته و باید در لهستان در آزمون عملی حضور یابد، نیما صادقی است که از سوی کمیته داوران فدراسیون کشتی به عنوان کاندیدای داور المپیکی معرفی شده است.

 

میزبانی کاشان از کشتی آزاد باشگاه های جهان قطعی شد

پس از کش و قوس‌های فراوان و قول مسئولان کاشان برای میزبانی شایسته از رقابت‌های کشتی آزاد باشگاه‌های جهان، میزبانی کاشان از این رقابت‌ها قطعی شد. به گزارش ایسنا، چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد باشگاه‌های جهان روزهای ۱۶ و ۱۷ آذرماه سال جاری در ایران برگزار می‌شود. با توجه به میزبانی ضعیف کاشان در مرحله نهایی لیگ کشتی آزاد و فرنگی که با انتقادات زیادی از سوی اصحاب رسانه و کارشناسان بدلیل مشکلات سالن و کمبود زیرساخت های مناسب مواجه شد همین امر میزبانی این شهر از رقابت‌های معتبر کشتی آزاد باشگاه‌های جهان که با حضور تیم‌هایی نظیر آمریکا و روسیه در ایران برگزار می‌شود را به مخاطره انداخت. اما پس از سفر رسول خادم رییس فدراسیون کشتی به این شهر و گفتگو با مسئولان ارشد این شهر و گرفتن قول مساعد برای حل مشکلات میزبانی، در نهایت فدراسیون کشتی با میزبانی کاشان از چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد باشگاه‌های جهان موافقت کرد.استان‌هایی نظیر تهران و مازندران نیز خواستار میزبانی این رقابت‌ها شده بودند.

باید منتظر ماند و دید آیا مسئولان ارشد استان اصفهان و شهر کاشان تمهیدات لازم برای میزبانی شایسته از این رویداد بین‌المللی را خواهند اندیشید یا خیر.

 

پدر مهرداد اولادی:

مدیرعامل پرسپولیس مرا به اتاقش راه نمی‌دهد

پدر مهرداد اولادی از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گلایه کرد و گفت: ۴۵۰ میلیون تومان از این باشگاه می‌خواهیم ولی طاهری مرا به اتاقش راه نمی دهد.

به گزارش مهر، پدر مرحوم مهرداد اولادی با اشاره به طلب وی از باشگاه پرسپولیس گفت: من چهار یا پنج بار پیش آقای طاهری رفتم ولی او بی اعتنایی می کند. در حالی که دو بار دادگاه باشگاه را محکوم کرده است. ما ۴۵۰ میلیون تومان از باشگاه طلبکاریم.وی افزود: پرسپولیس پسرم را به تیم اماراتی فروخت و پولش را گرفت ولی پول پسرم را ندادند. الان ۶ سال گذشته است ولی پولمان را نمی دهند.پدر مرحوم اولادی گفت: به من گفتند اگر از باشگاه بیرون نروی، به پلیس ۱۱۰ زنگ می زنیم که تو را ببرد. گفتم زنگ بزنید پلیس بیاید و مرا ببرد. من جوابگو هستم چون از شما طلب دارم. پیش چه کسی بروم؟ من هیچکس را ندارم باید به من زور بگویید؟وی با بیان اینکه طاهری مدیرعامل پرسپولیس او را به اتاقش راه نمی دهد، تاکید کرد: چرا منِ پیرمرد را اذیت می کنید. ما حکم دادگاه را داریم. نمی دانم چرا طلب مهرداد را نمی دهند. چرا پول مُرده را می خورند؟ پول مرده خوردن ندارد.

 

مصاف تاسیسات و لارستان برای صدرنشینی در لیگ بانوان

هفته چهارم از رقابتهای لیگ برتر هندبال بانوان پایان هفته با تقابل دو تیم مدعی تاسیسات دریایی و شهید چمران لارستان برای صدرنشینی برگزار می شود.هفته چهارم از سیزدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر هندبال پنجشنبه ۲۵ آبان ماه با برگزاری سه دیدار در شهرهای لارستان، بهبهان و کردستان برگزار می شود. از هفته چهارم لیگ برتر بانوان و در حساس ترین دیدار تیم شهید چمران لارستان میزبان تاسیسات دریایی تهران است. برد و باخت این دو تیم می تواند صدرنشین لیگ را تغییر دهد. در بهبهان تیم بهمن این شهر با هیات هندبال شاهین شهر دیدار می کند و در آخرین دیدار نفت و گاز گچساران میهمان هیات هندبال کردستان است.تیم هیات هندبال اصفهان در این هفته استراحت دارد.