امروز 23 آذر 1397 - ساعت 09:56
بقایی : رای دادگاه قبلی اعلام شود همانند مارتین‌ لوتر عمل می‌کنم !

دادگاه سریالی یاران احمدی نژاد

بقایی : رای دادگاه قبلی اعلام شود همانند مارتین‌ لوتر عمل می‌کنم ! دادگاه سریالی یاران احمدی نژاد Pپیرموذن : احمدی نژادی ها از کدام وجدان حرف می زنند

صبح روز گذشته حمید بقایی، علی‌اکبر جوانفکر و خراسانی در دادسرای عمومی و انقلاب تهران حضور یافتند. در برگه احضاریه شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه، اتهام این سه تن تبلیغ علیه نظام و نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی ذکر شده بود. در ادامه همین حضور نیز قرار بود تا اولین جلسه بازپرسی حمید بقایی، علی‌اکبر جوانفکر و حبیب خراسانی در شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه برگزار شود که در نهایت نیز صرفا به اتهامات حمید بقایی رسیدگی شد و سایر اتهامات دیگر نفرات در جلسات بعدی رسیدگی شود. البته موضوع اتهامات حمید بقایی در این میان با حواشی و جنجال‌های دو چندانی نسبت به دیگر مسئولان دولت دهم مورد توجه قرار گرفته است. چراکه طرح ادعاهای صریح او علیه برخی مسئولان طی چند هفته گذشته باعث شده تا ابعاد و دامنه پرونده او بیش از پیش گسترده شود تا امروز او یکی از چهره های جنجالی رسانه ها و محافل سیاسی باشد؛ چهره ای که البته در دولت وقت نیز بارها مورد انتقاد برخی رسانه ها قرار گرفت و یکی از اولین جنجال های او ماجرای شکایت او از نادر قاضی پور در ماجرای سفر به نیویورک بود و هرچند این آخرین جنجال او نبود و در آخرین نمونه آن می توان به بحث سکه های اهدایی در دولت وقت اشاره کرد که هنوز تکذیب و واکنش ها درباره آن ادامه دارد. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص این ماجرا گفته است که «در دولت احمدی نژاد 79 هزار سکه توزیع شده است.»

 

انتقاد ربطی به اصل نظام ندارد

روز گذشته حمید بقایی بعد از پایان اولین جلسه بازپرسی خود در شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه، گفت: احضاریه در رابطه با تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب بود. آنها صحبت‌های علیه قوه قضائیه را تبلیغ علیه نظام تلقی کردند. معاون اجرایی دولت دهم ادامه داد: بحث ما این است که آقایان باید ثابت کنند ما ضد نظام هستیم. ما خودمان را سرباز انقلاب می‌دانیم. نظام مقدس جمهوری اسلامی ارجح‌تر است و باید بین شخصیت‌ها و افراد تفکیک قائل شویم.

جوانفکر نیز که در این جلسه بازپرسی به عنوان متهم دیگر این پرونده حضور داشت، اظهار کرد: ما اصلا رسانه‌ای نداریم که انتقاد کنیم. یک کانال تلگرامی داریم. بقایی نیز گفت: ما می‌گوییم دادگاه ما را علنی برگزار کنید تا مردم از اتهامات ما مطلع شوند. چرا دادگاه را غیر علنی می‌کنید؟ مگر قانون اساسی این اجازه را نداده است؟ وی در رابطه با پرونده حیدری مسئول سایت بهار گفت: پرونده او در دادسرا در حال رسیدگی است. بقایی ادامه داد: جلسات بازپرسی همچنان ادامه دارد. ما حرفمان را می‌زنیم چراکه این انقلاب را دوست داریم. اجازه نمی‌دهیم افرادی انقلاب را مصادره کنند. رهبری هم بارها روی آن موضوع تکیه کردند. بقایی در پاسخ به این سوال که آیا رای دادگاه قبلی به شما ابلاغ شده است، اظهار کرد: هنوز خبری نیست. اما اگر اعلام شود همانند مارتین لوتر عمل می‌کنیم.

 

واقعیتی که درد آور است

در همین حال نیز غلامعلی جعغفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت درباره رفتارهای احمدی‌نژاد و یارانش طی روزهای اخیر گفته بود: احمدی نژاد به آخر خط رسیده است و خود را تمام شده می داند، این موضوع برای او دردآور است شاید حتی ته دلش هم از این رفتارها پشیمان باشد اما چاره ای ندارد که با این رفتارهای سخیف خود را در بازار رسانه نگه دارد. او دوست ندارد فراموش شود. او ادامه داد: اطرافیان احمدی‌نژاد نیز مانند بقایی،مشایی و جوانفکر نسبت به او بسیار بی رحم هستند کسانی که خطا کرده‌اند از سادگی احمدی نژاد سو استفاده می کنند و با الفاظی مانند اینکه «تو مردی» و ... او را با خود همراه می کنند در صورتی که احمدی نژاد می توانست بگوید مبنا قانون است و هرچه قانون بگوید؛ یعنی همان کاری که با رحیمی کرد. اما این تناقض رفتار احمدی نژاد با بقایی و رحیمی هیچ توجیهی در میان افکار عمومی ندارد.

 

خطر تضعیف وحدت ملی

همچنین کمال‌الدین پیرموذن نماینده سابق اردبیل در مجلس در رابطه با این موضوع و خطاب به احمدی‌نژاد گفت: کدام وجدان پاک است که از مفاهیم برجسته عدالت و سلامت احساس غرور و اشتیاق ننماید و چه غم‌انگیز خواهد بود اگر این مفاهیم در گذرگاه‌های تنگ و کوتاه ذهن مدیحه‌سرایان و فرصت‌طلبان گرفتار و بی‌اثر شوند. بدون تردید نحوه برخورد احمدی‌نژاد به پرونده‌های تخلفات دولت ایشان محک متقنی برای پایبندی وی به میزان عدالت گستری و دوری از تبعیض در کشور می‌باشد. پیرموذن ادامه داد: احمدی‌نژاد و یاران وی باید تاب تحمل شنیدن حقایق و اجرای قانون در حقشان را نیز داشته باشند. به نام عدالت زهر در کام حقیقت ریختند و رد صلاحیت و پایمال شدن حقوق اجتماعی و شهروندی بسیاری را کلید زدند، فرصت طلایی درآمد افسانه‌ای نفت را در کشور سوزاندند و با تکیه غیرقانونی بر درآمد نجومی نفت توانسته است کارهای خود را سامان و ناکارآمدی خود را با آن بپوشاند. پیرموذن گفت: احمدی‌نژاد باید از خود حق‌پنداری مطلق دست برداشته و به جای محکوم کردن دیگران و انگ و برچسب زدن‌ها اجازه بدهند صاحب‌منصبان کشوری به درد واقعی مملکت برسند. این فعال سیاسی اظهار کرد: حاکمیت قانون، شعار و خواست مردم کشورمان در سال‌های اخیر بوده و از قوا و نهاد های حاکم انتظار می رود که در پاسخ گویی به این خواسته بحق آحاد ملت، جز بر مدار قانون عمل ننمایند. لذا بیایید برای حفظ آبروی خود و دوستان خویش نگذاریم آبروی نظام و مجلس و قوه قضاییه در معرض خطر قرار گیرد و به سرمایه ارزشمند اجتماعی کشور آسیب برسد. به گفته او، ماجراجوئی‌های احمدی‌نژاد و یارانش در نفی اختیارات قانونی قوای سه‌گانه جز تضعیف وحدت ملی و افزایش آسیب‌پذیری نظام هیچ نتیجه‌ای ندارد.