امروز 23 آذر 1397 - ساعت 09:59
مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران:

آن موقع که خیلی‌ها در خواب ناز بودند، در میدان بودیم

مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران: آن موقع که خیلی‌ها در خواب ناز بودند، در میدان بودیم

مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران مطرح کرد: افتخار من نوکری مردم بود و یک بار در طول ٤ سال در را به روی مردم نبستم؛ چرا که می دانم کارهای سخت را باید جهادی حل کرد. به گزارش ایسنا، محمد محمدی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: معتقدم زمانی که مشکلات از حد عادی گذشت با کار عادی نمی توان مشکلات را حل کرد. هنر این نیست مدیران افراد را تغییر دهند، هنر این است که با افراد موجود تحول ایجاد شود.

وی اضافه کرد: موضوع بعد ساماندهی میادین و بازارها بود. در برخی میادین مانند میدان میوه و تره بار تخلفات در حدی بود که حتی خیابان های عمومی را به دلالان اجاره می‌دانند، ظاهر قضیه هم ناراحت کننده بود، همکاران طرحی ایجاد کردند، ٤٠ شب پیاده در میدان بودند، مقاومت‌هایی شد تا تابو شکسته شود. آن موقع که خیلی‌ها در خواب ناز بودند تعزیراتی‌ها در میدان بودند.

محمدی تاکید کرد: مردم نمی‌توانند حق خودشان را بگیرند من و شما وظیفه داریم. موضوع قیمت‌های غیرواقعی را هم برای اولین بار تعزیرات عنوان کرد. یک دستمال کاغذی ٧٠٠ تومانی ١٩٠٠ تومان فروخته می شد. این را تعزیرات مطرح کرد و سازمان حمایت کمک کرد، پیش رفتیم صورت مسئله را پاک کردند و گفتند قیمت ها را حذف کنیم، البته آن مصوبه حذف قیمت هم از سوی انجمن ملی حمایت و تعزیرات پیگیری شد.

وی با اشاره به موضوع جلوگیری از افزایش قیمت نان، گفت:اگر کارشناس به جنبه اقتصادی توجه کند و جنبه اجتماعی را کنار بگذارد، چه می شود؟ قیمت نان را با قیمت پفک مقایسه می کنند، نمی‌داند هنوز نان غذای خیلی‌هاست؟ این افزایش موجب نارضایتی مردم می شد. در ادامه، محمدعلی اسفنانی، مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در این مراسم گفت: از مهمترین وظایف حاکمیت نسبت به مردم، تامین حداقل های زندگی است و اگر دولتی نتواند این حداقل ها را تامین کند نمی تواند ادعای توانمند بودن داشته باشد؛ اینکه در یک خیابان یک کالا چند قیمت داشته باشد شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست. اسفنانی بیان کرد: گاهی یک تفکری در جامعه حاکم می شود که می گویند اگر جرم و جنایت یا اختلافات حقوقی زیاد است، ایراد ندارد زیرا دستگاه قضا یا تعزیرات برای همین تاسیس شده است. مگر تا چه زمانی می شود دستگیر و محاکمه کرد؟ اگر سازمان های مسوول وظایف خود را به درستی انجام دهند، ما کمتر شاهد جرم و تخلف خواهیم بود.