امروز 23 آذر 1397 - ساعت 10:00

خط داغ

راما قویدل با سریال خانواده دکتر ماهان به تلویزیون می‌آید

سریال تلویزیونی خانواده دکتر ماهان به کارگردانی راما قویدل و تهیه کنندگی بهروز خوش رزم در مرحله پیش تولید قرار دارد. به گزارش روابط عمومی این پروژه تلویزیونی، خانواده دکتر ماهان داستانی است در ستایش زندگی و خوشبختی خانوادگی؛ داستانی که مخاطبش را به ساده زیستی داوطلبانه دعوت می کند؛ این مجموعه روایتگر نگاهی تازه و الهام بخش در جهت تشویق جسارت تغییر و شکستن عادت هایی است که انسان امروز را تنهاتر ازهمیشه، خسته و ملول کرده است. از منظر دکتر ماهان زندگی یک راه نرفته و ناشناخته است از همین رو امیر عطش و التهابی دارد تا همسر و فرزندان نوجوانش را با خود در ماجراجویی شنیدن نوای اسرارآمیز طبیعت و پاسداری از زیست بوم همراه کند.این مجموعه تلویزیونی به سفارش سیمافیلم ساخته می شود.

 

نمایش فیلم گمیچی

در جشنواره فیلم آل‌لایتز هند

فیلم سینمایی گمیچی در سومین دوره جشنواره فیلم آل لاتیزهند که در شهر حیدر آباد برگزار می‌شود، حضور دارد. این جشنواره از 10 الی 13 اذردر شهر حیدر آباد هند  برگزار می‌شود و اداره کل تامین برنامه و رسانه بین‌الملل سیما عرضه بین‌المللی فیلم  «گمیچی» را برعهده دارد. نام لاتین این جشنواره LIGHTS INDIA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL است. فیلم سینمایی گمیچی به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا و تهیه‌کنندگی جواد قلی‌زاده از تولیدات شبکه یک سیما است و جوایز بسیاری از جشنواره‌های مختلف را نیز کسب کرده است و هم اکنون در گروه هنر و تجربه در حال اکران است.

 

اکران قطعی «عصبانی نیستم» از 29 آذر

فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» بعد از 4سال از 29 آذر در سینماهای سراسر کشور اکران می‌شود. غلامرضا فرجی (سخنگوی صنفی نمایش) با اشاره به مصوبات این شورا در جلسه امروز (دوشنبه 13 آذر) گفت: از روز چهارشنبه 15 آذر فیلم سینمایی آینه بغل به جای فیلم سینمایی انزوا در گروه استقلال، فیلم سینمایی شکلاتی به جای فیلم خفگی در گروه زندگی اکران می‌شود. همچنین فیلم سینمایی فهرست مقدس ویژه آزاد و دانش‌آموزی در گروه آزاد اکران می‌شود. وی با اعلام ثبت قرارداد فیلم عصبانی نیستم؛ گفت: فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» از 29 آذر در گروه سینمایی آزاد اکران می‌شود.

 

موفقیت «روتوش» در فرانسه

فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری در آستانه اعلام فهرست اولیه نامزدهای اسکار در تازه‌ترین موفقیت خود جایزه هیات داوران سی و پنجمین دوره جشنوار «tous courts » فرانسه را دریافت کرد. جشنواره « tous courts» که امسال سی و پنجمین دوره آن برگزار شد در کنار جشنواره «کلرمون فران» مهم‌ترین جشنواره فیلم کوتاه فرانسه به شمار می‌رود و هر ساله آثار مهم فیلم کوتاه در عرصه جهانی را به رقابت می‌گذارد. «روتوش» در کنار ۵۰ فیلم کوتاه دیگر از سراسر جهان در این جشنواره حضور داشت. یکی از جالب‌ترین نکات این جشنواره جوایز آن است که شامل سه بخش است: اول: ۱۵۰۰ یورو جایزه نقدی، دوم: تجهیزات ارتباطی برای صحنه فیلمبرداری به ارزش ۱۵۰۰ یورو  و سوم: کمک هزینه برای تامین تجهیزات حرکتی ساخت فیلم در بندر مارسی به ارزش ۹۰۰ یورو.

 

علی زندوکیلی

برای «فصل زرد» خواند

خواننده موسیقی ایرانی در آستانه دور تازه فعالیت های خود قطعه «فصل زرد» را با ترانه ای از محمد سلمانی منتشر کرد. علی زندوکیلی خواننده موسیقی ایرانی در آستانه دور تازه فعالیت های خود قطعه «فصل زرد» را با ترانه ای از محمد سلمانی منتشر کرد. این قطعه موسیقایی با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.