امروز 19 آذر 1397 - ساعت 08:44

حضور ده‌ها سرمایه‌گذار در خراسان جنوبی

حضور ده‌ها سرمایه‌گذار در خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی از حضور ۱۱۲ سرمایه گذار در استان در همایش سرمایه گذاری، صنعت و اشتغال خبر داد و گفت:طرح های سرمایه گذاری خوبی برای استان از سوی سرمایه گذران ارائه شده است.

محمد مهدی مروج الشریعه ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه شهردار بیرجند اظهار کرد: در فرهنگ مدیریت شهری از زمان های دور تا کنون شهرداران را کلید طلایی شهرها می دانند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از وظایف دولت هنوز در قالب تصدی گری مرکزی است، گفت: در این لایحه تمامی اختیارات شهری در اختیار پارلمان های انتخابی مردم قرار می گیرد.

مروج الشریعه با اشاره به اینکه شهرستان بیرجند رتبه ۶۶ در بین ۱۰۰ شهر کشور را دارد، بیان کرد: لایحه انتخابی پارلمان های انتخابی مردم جهت اختیارات شهری در بسیاری از کلان شهرهای کشور اجرایی خواهد شد که بیرجند نیز جزء این شهرها است. وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای غربی در سیستم های مدیریتی شهری به خوبی عمل می کنند، افزود: یکی از مولفه های مهم مدیریت شهری چه در حوزه اجرا و چه در حوزه سیاست گذاری شفاف سازی اطلاعات است. استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه توسعه همه جانبه استان حرف اول و آخر را در توسعه شهری نیز می زند، عنوان کرد: اگر هر کسی در مدار تفکرات سیاسی، جنایی و فکری است ایرادی ندارد اما زمانی که مسئولیتی در نهاد های حکومتی بر دوش گرفت باید خادم تمامی تفکرات سیاسی در همه مراسمات باشد. مروج الشریعه با اشاره به اینکه شهر بیرجند استعداد مهمی برای توسعه یافتگی دارد، اظهار داشت: انتظار داریم با کفایت و کاردانی تمام خدمتی که امروز از مکتب ایران گرفته شده و در جهان غرب استفاده می شود دوباره به کشور برگردد و فراتر از آن برای مردم به فعلیت درآید. وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های It و Ict در توسعه شهری بسیار تاثیرگذار است، گفت: ۹۸ سرمایه گذار از خراسان رضوی، ۱۴ سرمایه گذار از تهران و ۱۰ سرمایه گذار از زاهدان وارد استان شده اند و طرح های بسیار خوبی را دارند لذا باید همواره این ظرفیت ها را توسعه دهیم. استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برخی از مسائل مهم استان به دلیل یک مسئله بسیار کوچک بر زمین می ماند و هیچ تلاشی صورت نمی گیرد، اظهار کرد: موازین گردشگری در استان باید رعایت شود اما باید با نگاه اقتصادی و اخلاق خوب در جهت توسعه آن گام برداشت. وی ادامه داد: مردم استان خراسان جنوبی مردم متدینی هستند و هنجار شکنی را نمی پذیرند لذا امیدواریم شاهد شکوفایی هرچه بیشتر مواضع توسعه شهری در استان باشیم.