امروز 23 آذر 1397 - ساعت 09:57

مناطق

5 هکتار از حریم شمالی تهران آزاد شد

5 هکتار از اراضی تصرف شده توسط افراد سودجو در حریم شمالی تهران ، با اجرای عملیات رفع خلاف، آزادسازی شد.

محمد رضاپور مسئول حريم معاونت شهرسازي و معماري شهرداری منطقه یک با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با هدف حفظ و صیانت از حریم شمالی تهران و جلوگیری از تخلف زمین‌خواری در ارتفاعات، با حضور مامورین شهرداری منطقه یک، نيروهاي حريم‌بان و شهربان، فرمانداري ، نيروي انتظامي و... در محدوده جاده لشگرگ، كوي بنفشه پنج هکتار از اراضی فوق رفع تصرف شد.

وی گفت: افراد سودجو و زمین خوار به صورت غیر قانونی اقدام به تصرف این محدوده و احداث محل‌هایی برای نگهداری طیور و... کرده بودند که با تمام توان و به طور کامل این متحدثات تخریب و فضا آزاد شد.

رضا پور تصریح کرد: این زمین قبلا به صورت فضای سبز بود که با انجام عملیات آزادسازی و رفع خلاف به کاربری اولیه خود برگشت داده شد.

مسئول حریم شهرداری منطقه یک گفت : شهرداری منطقه یک در ارتفاعات شمال تهران وحریم منطقه یک با تمام توان در جهت جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز و دخل وتصرفات تلاش می کند و با متخلفان برخورد قاطع خواهد داشت . رضاپور نظارت نیروهای حریم بان و شهربان، استقرار کانکس در مبادی ورودی ارتفاعات وتقویت سیستم ارتباطی و همیاری ساکنان محلی را مهمترین عامل کنترل‌کننده ساخت وسازهای غیرمجاز درحریم‌های شمال تهران دانست.

 

راه‌اندازی پاتوق سالمندان

در بوستان‌های شمال تهران

شهردار منطقه 3 به شورایاران و مدیران محلات پیشنهاد داد تا با ایده‌پردازی و الگو‌برداری از سایر محله های شهرتهران، پاتوقی ویژه سالمندان در بوستان‌های این منطقه راه‌اندازی کنند.

مصطفی سلیمی افزود: با ایجاد پاتوقی ویژه سالمندان در بوستان‌های این منطقه، این قشر از جامعه می‌توانند زمانی را درکنار یکدیگر با نشاط سپری کنند. شهردار منطقه 3 افزود: با توجه به فلسفه وجودی سرای محلات می‌توان با بکارگیری تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود در رفع مشکلات هر محله اقدام کرد.

سلیمی ابراز کرد: سرای محلات باید پایگاهی برای رفع مشکلات و مسائل شهروندان محله در تمامی سطوح باشد به طوری که به مرور تبدیل به پاتوق اقشار مختلف محله شود. وی اظهار کرد: سرای محلات باید مردمی، خصوصی و محلی اداره شود ضمن اینکه اجرای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ... باید موثر و درجهت ایجاد تعامل دوطرفه شهروندان با شهرداری باشد. سلیمی گفت: با ایده‌پردازی و الگوبرداری از سایر محله‌های تهران می‌توانید اقداماتی مانند ایجاد پاتوق سالمندان و افراد تنها در بوستان‌ها، دیدار با خانواده شهداء و ایثارگران، تهرانگردی و ... را انجام دهید.

 

اصلاح هندسی 350 نقطه ترافیکی در قلب تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه6 از اجرای طرح اصلاح هندسی نقاط ترافیکی در قلب تهران خبر داد و گفت: 550نقطه از خط کشی‌های عابر پیاده ای که همسطح سازی نشده‌اند و عابرین برای دسترسی به محل های مورد نظر مشکل دارند شناسایی شده و اصلاح هندسی بیش از 350 نقطه صورت گرفته است. ولی مسگری نجاتی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم در نیمه اول سال 97 اصلاح هندسی نقاط ترافیکی منطقه صورت گیرد گفت: منطقه 6 به عنوان منطقه مرکزی پایتخت با تردد بالای شهروندان همراه است که با توجه به حضور و فعالیت شهروندان دارای معلولیت بهبود شرایط زندگی این افراد در اولویت قرار دارد.

نجاتی به نصب آسانسور و پل رمپی در پل‌های عابرپیاده اشاره کرد و گفت: باید امکانات شهری برای رفاه حال شهروندان دارای معلولیت تجهیز شده تا معلولان برای تردد و زندگی در شهر با هیچ مشکلی مواجه نباشند.