امروز 19 آذر 1397 - ساعت 08:39
رئیس پلیس پایتخت خبر داد :

دستگیری یک زن و مرد در ماجرای آتش‌زدن باشگاه پرسپولیس و خبر ورزشی

رئیس پلیس پایتخت خبر داد : دستگیری یک زن و مرد در ماجرای آتش‌زدن باشگاه پرسپولیس و خبر ورزشی

سردار رحیمی از دستگیری عاملان به آتش کشیدن در ورودی باشگاه پرسپولیس و روزنامه خبر ورزشی خبر داد.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ماجرای به آتش کشیدن در ورودی باشگاه پرسپولیس و اقدام مشابه در مقابل در ورودی روزنامه خبر ورزشی اظهار کرد: دقایقی پس از اعلام خبر به آتش کشیدن در ورودی باشگاه پرسپولیس تیمی از ماموران پلیس رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده و دستگیری عاملان این اقدام در دستور کار ویژه ماموران پلیس پایتخت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ساعاتی پس از این اقدام نخستین سرنخ‌ها توسط ماموران پلیس از عاملان این اقدام به دست آمد، گفت: ماموران در ادامه تحقیقات خود به اطلاعات بیشتری از افرادی که اقدام به آتش کشیدن در ورودی باشگاه پرسپولیس و روزنامه خبر ورزشی کرده بودند به دست آورده و سرانجام با اخذ مجوز از مقام قضایی عاملان این اقدام را که زن و مردی جوان بودند، در مخفیگاهشان دستگیر کرده و به مقر پلیس منتقل کردند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه این زن و مرد تصور نمی‌کردند که توسط پلیس شناسایی و دستگیر شوند گفت: این افراد در بازجویی‌های خود اعلام کردند که به منظور جلب توجه و خودنمایی برای یک مجری ضدانقلاب فراری دست به این کار زده و گمان می‌کردند که می‌توانند با این کار جلب توجه کنند اما تصور نمی‌کردند از سوی پلیس دستگیر شوند.

رحیمی با اشاره به تحقیقات ماموران از این افراد اظهار کرد: در تحقیقات تخصصی ماموران مشخص شد که این افراد قصد داشتند در ادامه اقدامات خود خودروی مجری مشهور یکی از برنامه‌های ورزشی تلویزیون را نیز به آتش بکشند که با اقدام به موقع پلیس از این اقدام آنان جلوگیری شد.

به گفته رئیس پلیس پایتخت این زن و مرد جوان همچنان با دستور مقام قضایی برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس قرار دارند.

رحیمی با اشاره به توان بالای اطلاعاتی پلیس اظهار کرد: همکاران من در پلیس تهران اجازه نخواهند داد که عده‌ای فرصت‌طلب تحت تاثیر عوامل ضدانقلاب و فراری، امنیت شهروندان تهران را تحت‌الشعاع قرار دهند. پلیس رصد اطلاعاتی خوبی در این زمینه داشته و با هر کس که بخواهد دست به چنین اقداماتی بزند برخورد خواهد کرد.