امروز 24 مهر 1397 - ساعت 14:19
عبدالله ناصری:

روحانی تله جریان رادیکال را خنثی کند

عبدالله ناصری:روحانی تله جریان رادیکال را خنثی کند

یک تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان این که روحانی در گفتارش صادق است اما جامعه دیگر بعد از این حرف ها منتظر عمل است، گفت: رئیس جمهور با عمل کردن به وعده هایش، تله قسمت رادیکال جریان رقیب، که قصد ناامید کردن جامعه از او دارد را خنثی کند.

به گزارش جماران، عبدالله ناصری در خصوص صحبت های حسن روحانی در دانشگاه زاهدان گفت: من ضمن این که معتقدم آقای روحانی از بخشی از شعارهای انتخاباتی و وعدهایش عدول کرده اما معتقدم که جامعه باید شرایط آقای روحانی را درک کند. این موضوع وظیفه کنشگران سیاسی و جامعه است. اما آقای روحانی باید یک واقعیت را بداند که دوره های دوم ریاست جمهوری، دوره های بسیار سختی است از این جهت که بسیار شدید زیر ذره بین است به عبارتی دیگر خیلی نمی شود با حرف و گفتار جامعه را اقناع کرد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان این که هر چند من معتقدم آقای روحانی در گفتارهایش صداقت دارد، اظهار داشت: اما جامعه هم یک آستانه شنیدنی حتی برای این حرف صادقانه دارد و انتظارش بعد از شنیدن شعارها و وعده ها تحقق آن ها در عرصه عمل، علی رغم محدودیت ها است. آقای روحانی بدون تعارف با همین محدودیت ها یک سری کارها را می تواند انجام دهد و در راس این ها، باید سیاست‌های اقتصادی اش را تقویت کند. امروز جامعه در یک بلاتکلیفی به سر می برد.وی در پاسخ به این پرسش که در وضعیت فعلی گروه ها و جریان های سیاسی چه موضعی باید در برابر این سیاست آقای روحانی داشته باشند، گفت: بدون شک اصلاح طلب ها، جامعه مدنی و نیروهای سیاسی باید از آقای روحانی حمایت کنند اما انتقاد مشفقانه و نصیحت گرایانه باید دائم ضمیمه و همراه این حمایت ها باشد؛ به گونه ای که دام قسمت رادیکال جریان رقیب که قصد دارد با ناامید کردن جامعه رأی آقای روحانی آن ها را علیه ایشان بشوراند، خنثی شود. بنابراین آقای روحانی نباید در این دام بیفتد و این موضوع از طریق روشن کردن سیاست های اقتصادی، سیاسی دولت وعمل به وعده ها قابل تحقق است.وی همچنین در مورد صحبت های حسن روحانی در مورد لزوم وحدت بین قوا و جریان ها در شرایط کنونی کشور، گفت: در حال حاضر همه جریان های سیاسی و گروه ها در این شرایط حساس منطقه ای به منافع ملی می اندیشند و به همین دلیل است که روز به روز بین این نیروها ائتلاف ها بزرگتر می شود. بنابراین همه منافع ملی و منفعت مردم را می خواهند و شرایط کشور را هم درک می کنند، اتفاقاً برای برون رفت از این شرایط هم آقای روحانی باید چهره های کاردان و کارآمد را به کار بگیرد. البته اصلاح طلب ها هیچ وقت خواسته شان این نبوده که در دولت سهمیه داشته باشند. آنچه که رأس جبهه اصلاحات گفت این بود که دولت آقای روحانی در دور دوم باید یک دولت کاملاً کارآمد و پویا باشد که متأسفانه ایشان در بخش هایی از این دولت در سطح کابینه و استانداران نتوانسته است این کارآمدی و پویایی را داشته باشد.وی در پایان گفت: با این که بی تدبیری هایی مانند مدیریت زلزله کرمانشاه در کشور وجود دارد اما ما می بینیم که جریانات سیاسی و قوای کشور با تدبیر آقای روحانی نسبت به رفع حصر به صورت جدی فکر کرده و شرایط جدیدی ایجاد کرده اند . در مورد مسائل دیگر هم این وفاق و هماهنگی می تواند شکل بگیرد.