امروز 25 آبان 1397 - ساعت 01:18

خبر

بت کلیا :

ترافیک پایتخت به زیرزمین منتقل شود

عضو کمیسیون عمران مجلس با هشدار نسبت به فرسوده شدن برخی پل های ماشین روی تهران، گفت: امکان جایگزینی برای برخی پل های تهران وجود ندارد و ترافیک پایتخت باید به زیرزمین منتقل شود.

یوناتن بت کلیا در گفت و گو با خانه ملت، نسبت به فرسوده شدن برخی پل های تهران هشدار داد و گفت: عمر برخی پل های تهران به پایان رسیده است و نیازمند مرمت، بازسازی، بهسازی و جایگزینی هستند.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پل های فرسوده تهران در مقابل زلزله مقاوم نیستند، گفت: بارهای تحمیل شده بر آنها نیز تناسبی با ظرفیت شان ندارد زیرا در زمان ساخت این پل ها تعداد خودروها کم بود اما در حال حاضر تعداد خودروهای پایتخت چندین برابر ظرفیت خیابان‌ها است. وی با یادآوری اینکه جایگزینی برخی پل های فرسوده پایتخت باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: عمر پل‌های فلزی پایتخت تمام شده و سازه های آنها باید جمع آوری شوند از سویی برای آنها باید جایگزین در نظر گرفته شود؛ البته جایگزین در نظر گرفتن برای برخی پل‌های پایتخت امری بعید و محال است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در این ارتباط دستگاه ها باید به دنبال روش های کم هزینه باشند؛ در اغلب کشورهای دنیا استفاده از تونل های زیرزمینی به ویژه در چهارراه ها مورد توجه قرار گرفته از این رو نیاز است شهرداری تهران نیز در این مسیر گام برداشته و ترافیک را به زیرزمین منتقل کند.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی،گفت: جایگزینی پل حافظ بسیار مشکل است بنابراین باید برای پل هایی که این امکان برای آنها وجود دارد تمهیدات مناسب اتخاذ شود.

 

برج میلاد ممکن است کج شود

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با هشدار نسبت به اینکه احتمال سقوط برج به داخل گود یا کج شدن آن وجود دارد، گفت: شهرداری هر چه سریع تر این گود را از ناجا پس گرفته و نسبت به ایمن سازی آن اقدام کند.

سیده فاطمه ذوالقدر با تاکید بر اینکه وضعیت گود رها شده در کنار برج میلاد باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شود، گفت: سال ها است به طور مداوم در مورد وضعیت گود رها شده برج میلاد هشدار داده می شود و تاکنون اقدام مناسبی برای ایمن سازی آن انجام نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خانه ملت با هشدار نسبت به اینکه احتمال سقوط برج به داخل گود یا کج شدن آن وجود دارد، تصریح کرد: متاسفانه گود برج میلاد چندین سال است بلاتکلیف رها شده در حالی که که عمر مفید نیلینگ چهار سال بوده و باید هر چه سریع تر ایمن و استحکام سازی آن در دستور کار قرار گیرد.