امروز 24 آبان 1397 - ساعت 14:43

خبر

برگزاری مناظره «خشم و هیاهو»

در دانشکده پزشکی مشهد

امروز دانشجویان مشهد میزبان یک مناظره بین فعالان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا خواهند بود.

به گزارش همبستگی، این مناظره در دانشکده پزشکی مشهد و در تالار امام رضا(ع) با سخنرانی سعید احدیان فعال سیاسی اصولگرا و مدیر مسئول روزنامه خراسان و همین طور ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو حزب همبستگی برگزار می شود. در این مناظره قرار است که چرایی وقوع اعتراضات اخیر و پیامدهای آن مورد بررسی سخنرانان قرار بگیرد.

 

ابوبکر البغدادی، در بیمارستانی در شمال شرق سوریه تحت مداواست

« ابوعلی البصری» مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم وزارت کشور عراق فاش کرد که«ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش زنده است و اکنون در یکی از بیمارستانهای این گروه در شمال شرق سوریه تحت درمان قرار دارد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری فرانسه، البصری در این باره گفت: البغدادی به شدت از ناحیه پا زخمی شده و توان حرکت ندارد و به تازگی برای مداوا به یکی از بیمارستان های وابسته به داعش در منطقه الجزیره واقع در شمال شرق سوریه منتقل شده است.وی تاکید کرد: بنا بر اطلاعات و اسنادی که نیروهای نفوذی عراقی در میان تروریست ها، به دست آوردند، وضعیت روحی و جسمی البغدادی، وخیم است.

البصری با بیان اینکه البغدادی بیماری دیابت هم دارد، گفت: وی روزهای پایانی عمرش را می گذراند.

منطقه الجزیره در سوریه هم مرز با عراق است که هنوز باقی مانده های عناصر تروریستی داعش در آن فعالیت دارند.با این حال، یک مسئول بلند پایه آمریکایی اوایل سپتامبر (شهریور/ مهر) 2017 میلادی، اعلام کرد که به احتمال زیاد ابوبکر البغدادی زنده است و در منطقه ای در شرق سوریه پنهان شده است.

این در حالی است که دولت عراق روز سه شنبه گذشته (17 بهمن ماه) لیست جدیدی از چهره‌ های تحت پیگرد بین المللی و داخلی این کشور از جمله ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش و 13 تن از سرکرده های این گروه را منتشر کرد.