امروز 24 آبان 1397 - ساعت 14:46

من مهناز افشار هستم و تکلیفم در سینما مشخص

من مهناز افشار هستم و تکلیفم در سینما مشخص

مهناز افشار بازیگر فیلم سينمايي «دارکوب» بعد از اختتامیه فیلم فجر در بین خبرنگاران حاضر در برج میلاد در مورد انتخاب شدنش برای فیلم «دارکوب» گفت:  در ارتباط با موضوع مادری باید بگویم خیلی احساسش می‌کنم و به همين دليل حضور در فيلم سينمايي داركوب را قبول كردم.

وی درباره برخي اخبار منتشر شده مبني بر اكران نشدن فيلم «ارادتمند نازنين تينا و ....»  و توقیف آن اظهار كرد: اگر می‌توانستم با نظرهایم کاري در این زمینه کنم اين فيلم را رفع توقیف می‌کردم اصولاً آدم ناامیدی نیستم و به نظرم بايد براي اكران اين فيلم تمام تلاشمان را بكنيم.

افشار در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به نقدی که درباره شبیه بودن کاراکتر او در فیلم‌هایش شده است، تصریح کرد: تقریباً وقتی بازی درونی می‌شود وجه اشتراکی بین نقش‌ها ایجاد می‌شود طبیعتاً من وقتی «برف روی کاج‌ها» را بازی کردم سی سالم بود و اکنون چهل سالم است خیلی اگر آدم کم هوشی نباشم این چند سال تجربه را نمی‌توان ندید گرفت و بی تأثیر دانست و به نظرم بازي من در فیلم‌های مختلف متفاوت است.

وی ادامه داد: همه ما در شرایط زیادی عکس العمل ها و رفتارهایمان شبیه به هم است از مریخ که نیامده ایم. ولی امیدوارم تجربیات این ده سال به من كمک کرده باشد که نقش‌ها را پخته‌تر ایفا کرده باشم. بازيگر فيلم برف روي کاج‌ها درباره رد نقش‌های پیشنهادی دیگر برای فیلم‌های جشنواره گفت: من مادر دختری هستم که اکنون اولویت زندگی ام است، نمی‌توانم به همه فیلم‌ها بله بگویم. افشار با اشاره به کارهای جدیدش گفت: یک سوپرایز با جیرانی دارم كه خدا كند براي اينكه درباره آن صحبت كردم توبیخم نکنند و الیورتوئیست و دو فیلمی که هم اکنون اکران نشدند فیلم‌های فرمان آرا و فيلم اراتمند نازنين ،تينا و ... و دلم میخواد برقصم را آماده اكران دارم. وی ادامه داد: انتخاب و سلیقه سینمایی‌ام اکنون مانند زندگی واقعی و تیپ به آن شکل دیگر نیست و دوست دارم نقش‌هایی را که در تصویر هیچ چیز نمی‌بینی ولی در درون خیلی چالش دارد بازي كنم .بعد بیست و اندی سال من دغدغه مطرح شدن ندارم واین چالش نقش است كه برای من اهمیت دارد.

افشار در واكنش به شایعه‌ها در باب فیلم دارکوب  و اينكه داوران چكونه از يك فيلم دو بازيگر را براي نقش اصلي انتخاب کرده‌اند، گفت: این مربوط به کارگردان فیلم و داوران جشنواره می‌شود. اسمم مهناز افشار است و تکلیفم در سینما مشخص است.