امروز 27 آبان 1397 - ساعت 03:47

مناطق

نخستین استارت آپ گردشگری شهری برگزار شد

گردشگری شهری و صنعت توریسم با استفاده از ظرفیت های بالقوه شهر تهران برای ارتقاء فرصت های کارآفرینی طرحی، برنامه ریزی و توسعه می یابد.

محمود منیعی مشاور عالی شهردار منطقه یک در نخستین رویداد استارت آپ ویکند گردشگری شهری شمال تهران که در مرکز علوم وستاره شناسی برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: این استارت آپ ویکند گردشگری شهری که با شعار «رویاهایت را شهری کن » با هدف گسترش گردشگری در حوزه شهری طراحی و برنامه ریزی شده و با مشارکت گروه های کارآفرین، مدیریت شهری، سرمایه گذاران، فعالین حوزه گردشگری و فناوری های نوین توسط ستاد گردشگری شهرداری منطقه یک برگزار شد.

مشاور شهردار منطقه یک و دارنده جایزه تهران با بیان ظرفیت‌های بالقوه شهر تهران در حوزه گردشگری و صنعت توریسم افزود: در راستای افزایش گردشگری شهری و توریسم اقدامات شایسته ای در شهرتهران رقم خورده است و در این استارتاپ نیز تلاش کردیم یک رویداد تخصصی در حوزه گردشگری شهری با محورهای ، گردشگری سلامت، اکوتوریسم، گردشگری مذهبی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری شهر تهران برگزار کنیم.

سعید کارگران معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداری منطقه یک نیز در این گردهمایی گفت: این رویداد سه روزه ضمن آموزش اصول مهم کارآفرینی، با تشکیل کارگاه‌های عملی تیم‌سازی و پرورش ایده ، مشتاقان کـارآفرینی در حوزه گردشگری را گرد هم آورد تا با اشتراک‌گذاری ایـده‌هایشـان و تشکیل تیم‌ها به راه‌اندازی مدل‌های کسب‌ وکاربپـردازند.

 

ایمن‌سازی بوستان‌های

شرق پایتخت

«بوستان های شرق تهران ایمن سازی و مناسب سازی می شوند.» ناصر رضا پور سرپرست معاونت خدمات شهری منطقه8 با اعلام این خبر افزود: ایمن سازی بوستان ها، از دو سال پیش در منطقه 8 آغاز شده و بوستان فدک به عنوان نخستین بوستان ایمن سازی شد.

وی درباره ایمن سازی آبنماها توضیح داد: نرده کشی،کم کردن عمق آبنماها،خروج پمپهای برقی از آبنماها و استفاده از برق غیرمستقیم دوازده ولتی برای روشنایی آبنماها از دیگر اقدامات در این بوستان است.

رضا پور به ایمن سازی زمین ها و وسایل بازی در بوستان فدک اشاره کرد وافزود: در همه بوستان های منطقه 8 لوازم فلزی بازی جمع آوری و وسایل بازی ایمن به جای آنها تعبیه شده است.

وی از ایمن سازی پارک تمدن در شرق تهران خبر داد و یادآور شد: بر اساس دستور العمل بایستی در هر ناحیه یک بوستان بزرگ به طور کامل ایمن سازی شود. رضا پور اظهار داشت: در منطقه 8 سه بوستان فدک، تمدن و بهارستان ایمن سازی می‌شوند که 2بوستان اول به طور کامل ایمن‌سازی شده است و ایمن سازی بوستان سوم به زودی آغاز می شود.

 

احیاء بازی‌های خیابانی

و محلی در منطقه 10

شهردار منطقه 10 از احیاء بازی های خیابانی و محلی و اهتمام برای تحقق راهبرد شهر دوستدار کودک خبر داد.

سهیلا صادق زاده مهم ترین مقوله این حوزه را ارتقاء فرهنگ شهروندی عنوان کرد و افزود: ابتکار شاخص منطقه در حوزه کودکان اجرای برنامه خیابان در دست بچه ها بود که در آذر ماه سال جاری در خیابان رودکی برگزار شد و با توجه به استقبال شهروندان برنامه ریزی برای اجرای مستمر آن در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: همچنین در ابعاد کوچکتر نیز بازی‌های بومی و محلی بار دیگر در منطقه احیاء می‌شود که راه‌حل و ابتکاری برای یادآوری و معرفی بازی‌های سالم و پرنشاط به کودکان است و به دلیل انجام آن ها در هوای آزاد و داشتن تحرک زیاد به صورت گروهی، نشاط و سلامت را به کودکان هدیه می‌کند و تمرینی برای شکل گیری روابط اجتماعی و ایجاد روحیه تعاون و همکاری می باشد.