امروز 23 آذر 1397 - ساعت 23:44
عضو فراکسیون امید مجلس مطرح کرد

گفتگوی ملی یعنی اصلاح تاکتیک‌های غلط اصولگرایان و اصلاح طلبان

عضو فراکسیون امید مجلس مطرح کرد گفتگوی ملی یعنی اصلاح تاکتیک‌های غلط اصولگرایان و اصلاح طلبان

عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است گفت‌و گوی ملی باید باعث اصلاح تاکتیک‌های غلط اصولگرایان و اصلاح طلبان شود که بعضا استراتژی آنها را نیز زیر سوال می برد.

بهمن طاهرخانی درگفت وگو با خانه ملت، با اشاره به «گفت و گوی ملی» که از سوی برخی جناح ها مطرح شده، گفت: با توجه به وضعیت نظام بین الملل و تحرکاتی که به واسطه استکبار جهانی صورت می گیرد لازم است که بر اساس منافع ملی خود وفاقی در بین گروه هایی که در داخل با یکدیگر اختلاف نظر دارند ایجاد کنیم.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: لازم است گفتمانی بر اساس خردورزی شکل گیرد تا پیامی به کشورهای استکباری در رابطه با انسجام و وحدت گرایی ملت ایران داده شود.

وی ادامه داد: اگر احزاب گفتمان و نقش فعال داشته باشند می توانند با یکدیگر دیالوگ برقرار کرده به نحوی که خروجی آن ایجاد وفاق و همدلی ملی و روحیه مقاومت در برابر زیاده خواهی استکبار باشد.

طاهرخانی در ادامه تأکید کرد: در این راستا سران جناح ها باید واقع بینانه تر عمل کرده تا گفت و گوی ملی نتیجه دهد چرا که اختلافات میان جناح ها ریشه ای و عمقی نیست بلکه نوعی اختلاف سلیقه سطحی و ژورنالیستی است که نباید تا جایی ریشه یابد که استراتژی دو جناح را زیر سوال ببرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: گاهی تاکتیک های اشتباه جناح های اصلاح طلبان و اصولگرایان باعث می شود استراتژی آنها نیز زیر سوال برود در حالی که هر دو گروه به ولایت فقیه پایبند بوده و به دنبال جمهوریت و اسلامیت نظام هستند از این رو اگر گفت و گوی ملی این مهم را تحقق بخشد می‌تواند مثبت ارزیابی شود.