امروز 23 آذر 1397 - ساعت 23:44
نماینده برنامه جهانی غذا در ایران خبرداد :

کمک یک میلیون دلاری چین به پناهندگان در ایران

نماینده برنامه جهانی غذا در ایران خبرداد :کمک یک میلیون دلاری چین به پناهندگان در ایران

نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در ایران، با بیان این که نزدیک یک میلیون افغان در کشورمان زندگی می‌کنند که دارای کارت آمایش و هویت هستند، گفت: ما از این میان به حدود 30 هزار افغان که جزو اقشار آسیب‌پذیر هستند و اسکان داده شده‌اند، کمک غذایی‌می‌رسانیم.

برنامه جهانی غذا، کمک به این مهاجران را تقبل کرده و ادامه این کمک، منوط به بخشش‌های سخاوتمندانه کشورهای دیگر دارد چون صددرصد این پوشش تغذیه‌ای به این همکاری کشورهای دیگر بستگی دارد.

او با بیان این که قرار است سفیر چین در ایران سند اهدای مبلغ یک میلیون دلار کمک سخاوتمندانه این کشور را به پناهندگان افغان و عراقی در ایران امضا کند، ادامه داد: خوشحالم اعلام کنم که این مبلغ صرف تهیه 1200 تن موادغذایی از تولیدات داخلی شده و به پناهندگان نیازمند می‌رسد همانطور که تاکنون چنین کمک‌هایی انجام شده است.

در ادامه، پانگ سن، سفیر کشور چین در ایران گفت:‌ برنامه جهانی غذا در ایران با رویکرد جدی و مسئولیت حرفه‌ای، با روش‌های شفاف این پروژه کمک‌رسانی به پناهندگان را اجرا می‌کنند و خوشحالیم که با اهدای این مبلغ،‌ می‌توانیم در بهبود وضعیت پناهندگان نقش داشته باشیم.

او ادامه داد:‌ اگرچه اقتصاد چین جایگاه دوم جهانی را دارد اما به دلیل جمعیت زیاد، هنوز جزو کشورهای در حال توسعه هستیم. ما می‌دانیم که منافع کشورمان به منافع دیگر کشورهای در حال توسعه وابسته است و از همین رو امکاناتمان را برای توسعه‌ اقتصادی کشورهای دیگر به ویژه کشورهای درگیر مشکلاتی مانند جنگ و ویرانی به کار‌می‌گیریم.