امروز 26 دی 1397 - ساعت 14:32
آمریکا، فرانسه و انگلیس به دنبال تصویب قطعنامه ای علیه دولت بشار اسد هستند

آمادگی ترامپ برای حمله مجدد به سوریه

آمریکا، فرانسه و انگلیس به دنبال تصویب قطعنامه ای علیه دولت بشار اسد هستند آمادگی ترامپ برای حمله مجدد به سوریه

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از آمادگی برای حمله مجدد به سوریه خبر داد، درحالی که آمریکا، فرانسه و انگلیس به دنبال این هستند که پیشنویس قطعنامه مشترکی را علیه دولت بشار اسد به تصویب برسانند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دولت سوریه هشدار داده است در صورتی که این کشور بار دیگر دست به حمله شیمیایی بزند، آمریکا آماده است تا مجددا به این کشور حمله کند.

همزمان گزارش‌ها حاکی از تلاشهای تازه در شورای امنیت سازمان ملل متحد است تا یک تحقیقات مستقل درباره ادعاها درخصوص استفاده سوریه از سلاح شیمایی مورد بررسی قرار گیرد.

آمریکا، انگلیس و فرانسه که روز شنبه به اهدافی در سوریه حمله کردند پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در این باره در این شورا منتشر کردند. روسیه تاکنون تحقیقات مستقل در این زمینه را وتو کرده است.

خبرگزاری فرانسه هم گزارش داد: آمریکا، فرانسه و انگلستان بار دیگر پيشنويس قطعنامه مشترکی را بين اعضای شورای امنيت توزيع كردند تا مانع به کارگیری تسلیحات شیمیایی رژیم اسد شوند.

براساس قطعنامه جدید ارائه شده به اعضای شورای امنیت، سازمان منع تکثیر تسليحات شيميایی بايد طی ۳۰ روز گزارش دهد آيا رژیم اسد بطور كامل ذخاير تسليحات شيميایی خود را علنی كرده است يا نه. این سازمان یک هفته پیش گروهی را برای تحقیق درباره حمله شیمیایی در دوما به این منطقه اعزام کرده است.

به گزارش بی.بی.سی این تحولات کمی پس از آن صورت گرفته است که آمریکا به همراه انگلیس و فرانسه قلب برنامه تسلیحات شیمیایی حکومت سوریه را هدف قرار داده و می‌گویند آن را فلج کرده‌اند. همزمان تلاش روسیه در شورای امنیت سازمان‌ملل متحد برای محکوم کردن این حملات ناکام‌مانده‌است.