امروز 30 دی 1397 - ساعت 19:27
علیرضا رحیمی:

بررسی آتش زدن برجام منتفی شد

علیرضا رحیمی: بررسی آتش زدن برجام منتفی شد

رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بعد از نطق روز یکشنبه اینجانب، آقای عارف اعلام کردند که این نطق به اندازه بیانیه فراکسیون امید اثرگذاری داشته و دیگر نیاز به صدور بیانیه و مشخص شدن پشت پرده آتش زدن برجام و پرچم آمریکا نیست.

به گزارش ایرنا، علیرضا رحیمی نماینده تهران و عضو کیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل کمیته‌ای در فراکسیون امید برای بررسی پشت پرده آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس، گفت: در فراکسیون امید در این خصوص بحث شد و روز یکشنبه قبل از اینکه بنده در مجلس نطق داشته باشم کمیته سه نفره‌ای تشکیل شد و بنده هم عضو آن کمیته بودم. او ادامه داد: قرار شد که این کمیته برای تهیه بیانیه فراکسیون، در واکنش به آتش زدن پرچم آمریکا و برجام در صحن علنی مجلس اقدام کند. همچنین قرار شد این کمیته تا پشت پرده آتش زدن برجام و پرچم آمریکا را نیز روشن کند. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: اما بعد از نطق بنده و تاثیر آن، آقای عارف همان روز در صحن گفت و در جلسه امروز شورای مرکزی فراکسیون هم بحث ایشان این بود که آن نطق به اندازه بیانیه فراکسیون امید اثرگذاری داشته و دیگر عملا نیاز به صدور بیانیه توسط فراکسیون امید نیست.

رحیمی خاطرنشان کرد: آقای عارف به صورت تمام و کامل نطق بنده را به عنوان بیانیه فراکسیونی پسندیدند و عملا کار کمیته را منتفی دانستند. البته آقای پارسایی اصرار داشتند که پشت پرده آتش زدن برجام مشخص شود و در عین حال فراکسیون بیانیه‌هم بدهد و جای بیانیه را خالی می دیدند. اما برخی از اعضای فراکسیون از جمله شخص آقای عارف اعلام کردند که نطق آقای رحیمی کفایت می کند.