امروز 30 دی 1397 - ساعت 19:35
ابتکار:

شکاف جنسیتی در کشور غیرقابل قبول است

ابتکار: شکاف جنسیتی در کشور غیرقابل قبول است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با تاکید بر این که وضعیت غیرقابل قبول شکاف جنسیتی در کشور باید تغییر کند، گفت: درحال حاضر همگرایی ملی و بین دستگاهی برای ارتقای وضعیت زنان در کشور وجود دارد و حمایت های دولت دوازدهم نیز در این زمینه کارساز بوده است.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز سه شنبه در نشست مشاوران وزرا و نمایندگان دستگاه های اجرایی، مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری های کشور افزود: حرکت دولت دوازدهم در حوزه زنان مبتنی بر سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، سیاست های بالادستی، قانون برنامه ششم توسعه و سیاست های ابلاغی ریاست جمهوری است.

وی ادامه داد: دبیرخانه ستاد زن و خانواده یک ستاد هماهنگی بین بخشی دولتی و فراقوه ای با حضور اعضای قوا است که اولین جلسه آن با حضور رئیس جمهوری برگزار شد.

ابتکار با بیان اینکه کارگروه ١٤ گانه مشورتی این دبیرخانه شکل گرفته است، اضافه کرد: ما از ظرفیت این ستاد برای هماهنگی بین بخشی و بین قوه ای باید استفاده کنیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: رئیس جمهوری اولویت هایی را در بخش سیاست های تخصصی مطرح و به بحث شاخص های آماری اشاره کرده، همچنین تقویت بخش ساختاری امور زنان مورد تایید بوده است که امیدواریم در وزارت کشور و دیگر استان ها اجرایی شود.

وی به موضوع وضعیت شکاف ها، شاخص ها و برنامه های عملیاتی در حوزه زنان و خانواده نیز اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم این برنامه های عملیاتی را با کیفیت مناسب انجام دهیم؛ البته در چندسال گذشته اقدامات خوبی انجام شده است.

ابتکار با تاکید بر اینکه وضعیت غیرقابل قبول شکاف جنسیتی در کشور را باید تغییر داد، گفت: امیدواریم در وضعیت شاخص ها تحول مثبتی داشته باشیم؛ چراکه می دانیم تحولات خوبی در کشور صورت گرفته و وضعیت زنان رو به پیشرفت است.

وی ادامه داد: دختران ایرانی بسیار شایسته هستند و در تمامی رشته های ورزشی فعالیت دارند؛ ولی اجازه نمی دهند بانوان وارد استادیوم ها شوند و بانوان را حذف می کنند.

ابتکار اضافه کرد: البته همه مسائل ورزش ما این نیست و باید واقعیت ها را دید.ابتکار ضمن تبریک به دختران فوتسالیست و کاراته کار به خاطر موفقیت در مسابقات آسیایی تصریح کرد: زنان ایرانی در سطح ملی فعالیت می کنند و اینها دستاوردهای بزرگی دارند که مایه افتخار است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: برخی تصورات مبنی بر اینکه زن ایرانی دچار عقب ماندگی و چالش شده است، درست نیست؛ چراکه آنقدر پیشرفت چشمگیر بوده است که این مشکلات هم برطرف می شود. ابتکار افزود: نمی خواهیم مشکلات را انکار کنیم؛ زیرا به همان نسبت موفقیت هایی نیز داشته ایم و باید دستاوردها را دید و پیشرفت ها را مطرح کرد.