امروز 30 دی 1397 - ساعت 19:27
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بسته حمایتی جدید از اصحاب رسانه حاوی چیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: بسته حمایتی جدید از اصحاب رسانه حاوی چیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین بسته حمایتی جدید حمایت از اصحاب رسانه خبر داد.

به گزارش ایسنا، سید عباس صالحی روز ۲۵ اردیبهشت در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر کرمانشاه، با بیان اینکه خلاقیت فرهنگی و هنری هنرمندان استان‌های مختلف کشور رشد چشمگیری داشته، گفت: در حال حاضر بخش عظیمی از بار فرهنگ و هنر کشور بر دوش هنرمندان استان‌هاست و استان‌ها باید بیش از دوره‌های گذشته در حوزه فرهنگ و هنر مورد توجه قرار گیرند.

صالحی با اشاره به کمبود اعتبارات فرهنگی در کشور، گفت: تنها چند درصد اعتبارات کشور صرف امور فرهنگی می‌شود و در این بین سهم کمی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می رسد. نمی‌خواهم روضه فرهنگی بخوانم، اما در این شرایط باید استفاده حداکثری از منابع ببریم.

وی با بیان اینکه نگاه ما نباید رویاپردازانه باشد، گفت: دوره آرمان گرایی و رویاپردازی تمام شده، امروز باید آجر آجر روی هم بگذاریم تا شاید بتوانیم زیرسقفی قرار بگیریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  با بیان اینکه ظرفیت های قابل توجهی در حوزه صنایع فرهنگی کشور داریم، گفت: اگر بدنبال تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم، باید مسیر حمایت از صنایع فرهنگی را دنبال کنیم.

صالحی در ادامه از تدوین بسته حمایتی جدید حمایت از اصحاب رسانه خبر داد و افزود: معاونت مطبوعاتی جدید در حال تدوین این بسته است و در این راستا تمام روش‌های حمایتی گذشته لحاظ شده و موارد مثبت آن احصاء می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیمه خبرنگاران، حمایت از رسانه‌ها و رفع مشکلات کمبود کاغذ را از جمله موارد مدنظر دربسته حمایتی جدید عنوان کرد.

صالحی همچنین با بیان اینکه باید از مخدوش شدن و مبتذل شدن موسیقی ایرانی محافظت کنیم، گفت: در این راه باید از ظرفیت انجمن های موسیقی بیشتر استفاده کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه کرمانشاه از ظرفیت‌های ملی موسیقی کشور است، گفت: تقویت موسیقی بومی و محلی این استان در دستور کار قرار دارد.