امروز 30 دی 1397 - ساعت 19:32

خبر

حکم شهردار جدید امروز ابلاغ می‌شود

سخنگوی شورای شهر تهران از ابلاغ حکم شهردار جدید تهران خبر داد.

علی اعطا (سخنگوی شورای شهر تهران) در توییتی از ابلاغ حکم محمدعلی افشانی، شهردار جدید خبر داد. در متن این توییت آمده است:

«روز چهارشنبه، ساعت ۱۵ حکم شهردار جدید تهران در دفتر وزیر کشور ابلاغ خواهد شد و در اولین جلسه علنی شورا، مراسم تحلیف و ادای سوگند توسط شهردار جدید تهران برگزار می‌شود.»

 

رد مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس در فرمانداری

ایسنا: عضو کمیته انطباق فرمانداری تهران از برگشت مصوبه شورا در مورد نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس خبر داد.

قانبیلی با بیان اینکه کمیته انطباق برای مصوبه شورا درباره نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس برگزار شد، گفت: این طرح اشکالات زیادی داشت و بر همین اساس به شورای شهر برگشت داده شد تا نسبت به اصلاح آن اقدام شود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت کرایه تاکسی غیرمتعارف بود و در این لایحه دو تبصره وجود داشت که خلاف مقررات بود، تصریح کرد: بر اساس این مصوبه در روزهایی که شرایط جوی نامناسب است و یا در زمان پیک ترافیک کرایه‌ها ۲۰ درصد افزایش می‌یابد که این دو تبصره مخالف است. عضو کمیته انطباق فرمانداری تهران با بیان اینکه مشخص نیست که چرا شورا اینگونه طرح ها را تصویب می‌کند، گفت: درست است که رانندگان تاکسی نیازمند حمایت هستند اما دلیل نمی‌شود که به هر میزان که خواستند کرایه‌ها را افزایش دهیم.

وی ضمن اینکه افزایش نرخ کرایه باید بر اساس میزان تورم باشد، اظهار کرد: افزایش شناور کرایه خطوط یعنی هر خط کرایه ای متفاوت داشته باشد، درست نیست و ما مخالف آن هستیم همچنین معتقدیم افزایش کرایه‌ها باید به صورت عقلانی باشد و به همین دلیل پیشنهاد دادیم تبصره ها حذف شده و کرایه نیز بر اساس نرخ تورم افزایش یابد که مصوبه را به شورای شهر برگرداندیم تا مجدداً بررسی‌های لازم انجام گیرد.

 

فقط ۳درصد زباله‌های تهران تفکیک می‌شود

فارس: عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدأ در تهران به درستی انجام نمی‌شود، گفت: در تهران 3 درصد از کل زباله‌ها تفکیک می‌شود و الباقی زباله‌ها به صورت مخلوط هستند.

زهرا صدراعظم نوری با اشاره به موضوع پسماند در تهران، گفت: جلساتی در این خصوص برگزار شده است و قرار است به صورت پایلوت تفکیک زباله از مبدأ در مناطق شمالی اجرا شود همچنین بحث احداث زباله‌سوز نیز در مناطق شمالی مطرح شده تا دیگر زباله‌ها از شمال به جنوب نیایند و بتوانیم بدین ترتیب زباله‌ها را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدأ در تهران به درستی انجام نمی‌شود، گفت: در تهران 3 درصد از کل زباله‌ها تفکیک می‌شود و الباقی زباله‌ها به صورت مخلوط هستند و باید در این زمینه اقدامات کلیدی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر به بحث جمع‌آوری زباله در تهران اشاره کرد و گفت: شهروندان تهرانی در 24 ساعت هر زمان که دلشان می‌خواهد زباله‌هایشان را بیرون می‌گذارند و این غلط است باید رفتار تغییر کند. نباید هر زمان زباله در تهران جمع شود، در دنیا و در شهرهای پیشرفته زباله‌ها در هفته سه بار جمع می‌شود این در حالی است که در تهران در برخی از مناطق روزی 3 بار زباله جمع‌آوری می‌شود و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد تا مردم زباله کمتری تولید کنند.

صدراعظم نوری در خصوص جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانی گفت: زباله‌های بیمارستانی را در سلول بهداشتی دفن می‌کنند و زباله‌های تر و خشک را بخشی جداسازی شده، بخشی بازیافت و کمپوست می‌شود ولی نیاز است تا در این پروسه بازنگری صورت گیرد.