امروز 26 دی 1397 - ساعت 14:22
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خبرداد:

طرح حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خبرداد:طرح حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی موضوع حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه در قالب طرحی خبر داد و هدف از این امر را تامین امنیت روانی زنان اعلام کرد.

زهرا ساعی گفت: این موضوع در کیمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شده در قالب طرحی در صحن علنی بررسی شود.نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: ثبت عنوان طلاق در شناسنامه برای بانوان در بسیاری از فضاها به ویژه عرصه های اجتماعی آسیب زا شده و مراجعات و مطالبات زیادی از بانوان جهت حذف عنوان طلاق از شناسنامه وجود دارد. وی ادامه داد: در برخی موارد دیدگاه ها و نگاه از سوی برخی آقایان به زنان مطلقه مناسب نبوده و به‌نظر می رسد حذف طلاق از شناسنامه زنان بتواند آرامش روانی بیشتری برای آنها داشته باشد. وی با منطقی دانستن این امر تصریح کرد: برای تامین امنیت روانی زنان بهتر است این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

ساعی با یادآوری نشست اخیر دکتر لاریجانی با فراکسیون خانواده مجلس، گفت: در این نشست حذف عنوان طلاق از شناسنامه زنان مطلقه مطرح شد و با بحث و گفت و گوهای صورت گرفته مورد استقبال رییس مجلس نیز قرار گرفت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، افزود: البته حذف عنوان طلاق از شناسنامه ممکن است برخی موضوعات مانند اعتماد عمومی را تحت الشعاع قرار داده و بی اعتمادی را در جامعه رواج دهد.سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: هر چند طلاق از شناسنامه پاک می شود اما مخفی نمی ماند؛ طرح حذف طلاق از شناسنامه به گونه ای بایدمدنظر قرار گیرد که موجب بی اعتمادی نشده و به ازدواج صدمه نزند.